اروپا به دنبال محدود کردن قدرت فناوری ایالات متحده است

اخبار ، هوش مصنوعی ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵

پیشرفت غول‌های فناوری آمریکا از قبیل فیس‌بوک، گوگل و آمازون دو سال است که باعث آزرده شدن برخی از اعضای کمیسیون اروپا شده است. به گزارش رویترز کمیسیون اروپا لیستی از پیشنهادات را با هدف کمک به شرکت‌های اروپایی در رقابت با غول‌های فنی آمریکا در زمینه مدیریت داده و هوش مصنوعی ارائه خواهند داد.

مارگارته وستاگر رئیس ضد انحصارگر و دیجیتال اروپا و تیری برتون رئیس صنعت اروپا با انتقاد از غول‌های فناوری آمریکا، امروز پیشنهادات خود را ارائه می‌دهند. این دو نفر پس از دریافت بازخورد در مورد کار خود، پیش نویس نهایی را تا پایان سال ارائه خواهند داد.

نمایندگان کمیسیون اروپا در نظر دارند بر اساس شرایط شرکت‌ها دسترسی و استفاده از داده ها محدود شوند، و همچنین شرکت‌های مذکور را در استفاده ناعادلانه از بازار محدود کنند.

نکته اصلی استراتژی داده کمیسیون اروپا ایجاد اقتصاد داده محور اروپا است که هدف آن امکان استفاده بهینه از پتانسیل داده‌های دیجیتال به سود اقتصادی و جامعه است.

از دیگر جنبه‌های بحث و گفتگو، استفاده از فناوری هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی با توجه به اینکه اکنون شرکت‌های بیشتری از آن استفاده می‌کنند، به تعدادی قوانین تنظیم شده حاکمیت نیاز دارند. مؤلفه‌های اضافی پیشنهادات شامل حاکمیت استانداردهای تولید، مراقبت‌های بهداشتی، انرژی و سایر موارد می‌باشد.

نکته اصلی پیشنهادات کمیته ضد انحصار این است که شرکت‌های فناوری آمریکایی را وادار به مسئولیت بیشتر در مورد نحوه کار با داده‌های خود و همچنین عدم سوء استفاده از قدرت خود در بازار فناوری‌های جهانی کنند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید