نخستین بوت‌کمپ استانی اینترنت اشیا در گلستان شروع به‌کار کرد

اخبار ایران ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱

نخستین بوت‌کمپ استانی اینترنت اشیا از امروز شنبه (سوم اسفندماه ۹۸) در استان گلستان برگزار شد.

به گزارش مرکز تحقیقات اینترنت اشیا، استان گلستان به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در حوزه هوشمند سازی کشور برای نخستین بار و با تلاش اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات و پارک علم و فناوری استان، پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی، توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا به برگزاری بوت‌کمپ اینترنت اشیا اقدام کرده است.

بیش از ۴۰ شرکت‌ کننده در گروه‌ها و با تخصص‌های مختلف شروع به فعالیت کرده‌اند و اردیبهشت سال ۹۹ محصول اولیه خود را به نمایش می‌گذازند.

در این نمایشگاه به مدت یک هفته تمامی بخش‌های اینترنت اشیا به صورت عملیاتی و سناریو محور به شرکت ‌کنندگان آموزش داده می‌شود.

یادگیری و پیاده‌ سازی به صورت تعاملی و اثربخش، بهره‌‌مندی از اساتید متخصص و مربیان فنی آموزشی در هر بخش، استفاده از پک سخت ‌افزاری آموزشی برای پیاده سازی عملیاتی سناریوها، ساخت یک محصول اولیه (MVP) مبتنی بر اینترنت اشیا در حین برگزاری بوت‌کمپ، بیش از ۵۰ ساعت آموزش مهارت محور همراه با انجام سناریوهای هوشمندسازی، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تیم‌های تشکیل شده در بوت‌کمپ، تبدیل ایده‌های هوشمندسازی و مبتنی بر اینترنت اشیا به نمونه اولیه و تهیه مدل کسب و کار، از جمله ویژگی‌های این دوره است.

هدف از برگزاری این رویدادها در کشور ارتقای دانش متخصصین این حوزه و تولید محصولات دانش بنیان بوده و طبق برنامه ‌ریزی‌های انجام شده سال آینده چنین رویدادهایی در دیگر استان‌های کشور نیز برگزار خواهد شد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید