تمام آنچه که باید درباره‌ی ساعت‌های اپل واچ بدانید

در سال‌های اخیر شاهد افزایش محبوبیت ساعت‌های هوشمند در بین کاربران بودیم و همانند دیگر محصولات شرکت اپل، ساعت‌های اپل واچ نیز با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران روبه‌رو شده است. از نوجوانان گرفته تا افراد کهن‌سال، از تاجران گرفته تا ورزشکارها، تقریبا همه از این وسیله‌ی پرکاربرد بهره می‌برند.

طبیعی است که با افزایش محبوبیت و تعداد کاربران یک محصول، تعداد سوالات مطرح شده در خصوص آن وسیله و ویژگی‌های آن نیز بیشتر و بیشتر می‌شود. در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم به صورت جامع به اکثر سوالات پرتکرار مطرح شده توسط کاربران در خصوص ساعت‌های هوشمند تولید شده توسط شرکت اپل پاسخ دهیم.

قیمت یک ساعت هوشمند اپل چه قدر است؟

در حال حاضر، شرکت اپل مدل‌های مختلفی از ساعت‌های هوشمند خود را به بازار عرضه می‌کند که بسته به جنس، طراحی و بند استفاده شده قیمت‌های مختلفی دارند. با این حال، ساعت‌های این شرکت در حالت کلی به چندین سری تقسیم‌بندی می‌شوند که پرفروش‌ترین ساعت‌های شرکت اپل در حال حاضر ساعت‌های سری ۵ و سری ۳ هستند. در سری ۵، ساعت‌های اپل واچ براساس نوع بند استفاده شده، جنس و همچنین سایز صفحه نمایش دسته‌بندی شده‌اند. با این حال، ساعت‌های اپل واچ سری ۳ که چند سالی از انتشار آن می‌گذرد، براساس ابعاد (افزایش ابعاد دستگاه به معنی بزرگ‌تر بودن صفحه نمایش آن خواهد بود) و توانایی یا عدم توانایی در اتصال به شبکه‌ی تلفن همراه قیمت گذاری شده‌اند. قیمت پایه‌ی ساعت‌های موجود در این دو سری در ادامه قرار گرفته‌اند.

ساعت‌های اپل واچ سری ۵

نوع ساعت قیمت پایه
ساعت اپل واچ سری ۵ با بدنه‌ی آلومینیومی و بند اسپرت – ۴۰ میلی‌متری ۳۹۹ دلار
ساعت اپل واچ سری ۵ با بدنه‌ی آلومینیومی و بند اسپرت – ۴۴ میلی‌متری ۴۲۹ دلار
ساعت اپل واچ سری ۵ با بدنه‌ی استیل ضدزنگ و لوپ اسپرت – ۴۰ میلی‌متری ۶۹۹ دلار
ساعت اپل واچ سری ۵ با بدنه‌ی استیل ضدزنگ و لوپ اسپرت – ۴۴ میلی‌متری ۷۴۹ دلار

ساعت‌های اپل واچ سری ۳

نوع ساعت قیمت پایه
ساعت اپل واچ سری ۳ با بدنه‌ی آلومینیومی و بند اسپرت با دسترسی به جی‌پی‌اس – ۳۸ میلی‌متری ۱۹۹ دلار
ساعت اپل واچ سری ۳ با بدنه‌ی آلومینیومی و بند اسپرت با دسترسی به جی‌پی‌اس – ۴۲ میلی‌متری ۲۲۹ دلار
ساعت اپل واچ سری ۳ با بدنه‌ی آلومینیومی و بند اسپرت با دسترسی به جی‌پی‌اس و شبکه – ۳۸ میلی‌متری ۲۲۹ دلار
ساعت اپل واچ سری ۳ با بدنه‌ی آلومینیومی و بند اسپرت با دسترسی به جی‌پی‌اس و شبکه – ۴۲ میلی‌متری ۳۲۹ دلار

ساعت‌های هوشمند اپل واچ چه امکانات و کاربردهایی دارند؟

اگر بخواهیم تمامی ویژگی‌های یک ساعت هوشمند شرکت اپل و قابلیت‌های خاص نرم‌افزارهای موجود روی آن‌ها را برشماریم، به زمان زیادی نیاز خواهیم داشت. با این حال، ویژگی‌ها و کاربردهای کلیدی این محصول به صورت خلاصه و کلی به شرح زیر است:

 • نمایش زمان
 • اندازه‌گیری ضربان قلب، تعداد قدم‌ها، مسافت طی شده، کالری مصرفی و دیگر اطلاعات مربوط به فعالیت‌های فیزیکی
 • نمایش اعلان‌ها و پیام‌ها
 • برقراری تماس
 • پخش موسیقی و فایل‌های صوتی
 • جهت‌یابی و مسیریابی
 • ضبط ECG (توانایی ضبط نوار قلب تنها در برخی مناطق در دسترس قرار دارد)
 • دسترسی به سیری (Siri)، دستیار صوتی شرکت اپل،

آخرین نسخه‌ی ساعت‌های هوشمند شرکت اپل کدام است؟

شرکت اپل در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ جدیدترین سری از ساعت‌های هوشمند خود یعنی اپل واچ سری ۵ را به بازار عرضه کرد.

چگونه می‌توان درصد شارژ باتری دستگاه را مشخص کرد؟

برای این که بدانید چند درصد از شارژ باتری ساعت هوشمند شما باقی مانده، کافی است انگشت خود را برروی صفحه نمایش قرار داده و آن را به سمت بالا حرکت دهید. با این کار، شما وارد بخش کنترل (Control Center) دستگاه می‌شوید و درصد شارژ باتری در این بخش قابل مشاهده خواهد بود.

چگونه می‌توان نرم‌افزارهای جدیدی را برای ساعت هوشمند دانلود کرد؟

برای اضافه کردن برنامه‌های بیشتر به ساعت خود، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 1. دکمه‌ی Digital Crown (دکمه‌ی برجسته‌ی قرار گرفته در قسمت راست بدنه) را فشار دهید.
 2. پس از ورود به صحفه‌ی Home دستگاه، نرم‌افزار App Store را انتخاب کنید.
 3. شما می‌توانید از دکمه‌ی Digital Crown برای جست و جو در بین نرم‌افزارهای موجود استفاده کنید. علاوه بر این، قابلیت جست و جو براساس نام نرم‌افزار برای شما محیا شده است.
 4. پس از یافتن نرم‌افزار مورد نظر، کافی است دکمه‌ی قیمت و یا Get را لمس کنید.
 5. در نهایت خرید خود را با دوبار فشار دادن دکمه‌ی جانبی دستگاه، تایید کنید.

چگونه می‌توان یک نرم‌افزار را از ساعت هوشمند حذف کرد؟

برای حذف یک نرم‌افزار، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. دکمه‌ی جانبی تعبیه شده روی دستگاه را فشار دهید.
 2. با ورود به این بخش، شما آیکن تمامی نرم‌افزارهای موجود در دستگاه خود را مشاهده خواهید کرد. کافی است انگشت خود را برای چند ثانیه روی نرم‌افزار دلخواه نگه داشته تا آیکن نرم‌افزار شروع به لرزش کند.
 3. دکمه‌ی X ظاهر شده در کنار آیکن مورد نظر را فشار دهید.
 4. در نهایت با فشار دادن دکمه‌ی Delete App، این فرآیند را تایید کنید.

چگونه می‌توان از صفحه‌ نمایش ساعت عکس گرفت؟

برای انجام این کار، کافی است دکمه‌ی جانبی ساعت و دکمه‌ی Digital Crown را به صورت هم‌زمان فشار دهید. اگر در صفحه نمایش خود یک فلش کوتاه را مشاهده کردید، یعنی تصویر شما با موفقیت در پوشه‌ی آلبوم دستگاه ذخیره شده است. با این حال، اگر هیچ اتفاقی رخ نداد، شما باید ابتدا به بخش تنظیمات دستگاه رفته و قابلیت ثبت اسکرین‌شات را فعال کنید. برای دسترسی به این گزینه، باید به بخش App > My Watch > General رفته و گزینه‌ی مورد نظر را در این بخش پیدا کنید.

تا به امروز چند نمونه از ساعت‌های هوشمند اپل واچ به بازار عرضه شده است؟

تا به امروز، شرکت اپل ۶ نسل مختلف از ساعت‌های هوشمند خود را به بازار عرضه کرده است. پس از عرضه‌ی اولین نسل از ساعت‌‎های هوشمند، شرکت اپل به سرعت ساعت‌های اپل واچ سری ۱ را تولید و در اختیار مشتریان قرار داد. آخرین نسل از ساعت‌های هوشمند شرکت اپل، ساعت‌های سری ۵ هستند که مدتی پیش به بازار عرضه شدند. با توجه به این که هر دسته از ساعت‌های اپل واچ در دو سایز مختلف تولید شده‌اند، در مجموع ۱۲ مدل اصلی از ساعت‌های اپل واچ در بازار موجود هستند. اگر دسته بندی‌های دیگر مانند نحوه‌ی اتصال و دسترسی به شبکه (تنها جی‌پی‌اس یا جی‌پی‌اس و شبکه) را نیز در نظر بگیریم، ساعت‌‎های هوشمند شرکت اپل در مجموع به ۱۸ بخش دسته‌بندی خواهند شد.

آیا ساعت‌های هوشمند شرکت اپل ضدآب هستند؟

در حقیقت، وجود یا عدم وجود این قابلیت در ساعت هوشمند شما به مدل آن بستگی دارد. مدل‌های اولیه‌ی ساعت‌های اپل واچ تنها در مقابل پاشش آب، قطرات باران و عرق مقاوم بودند. با این حال، ساعت‌های تولید شده از سری پنجم این امکان را به شما می‌دهند تا بدون نگرانی از آسیب دیدن ساعت، از شنا کردن در محیط‌های کم عمق و استخرها لذت ببرید.

چگونه می‌توان اپل واچ را از گوشی حذف کرد؟

برای حذف ساعت‌های هوشمند شرکت اپل از گوشی خود دو راه پیش روی شما قرار دارد. در روش اول، می‌توانید از گوشی خود برای این کار استفاده کنید. علاوه بر این، امکان انجام این کار از طریق خود ساعت هوشمند نیز فراهم شده است. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که با انجام این کار، ساعت هوشمند شما به تنظیمات کارخانه بازگردانده خواهد شد.

 • روش اول: حذف کردن ساعت هوشمند با استفاده از گوشی آیفون: 
  1. ساعت و گوشی خود را در نزدیکی یکدیگر قرار دهید.
  2. نرم‌افزار Apple Watch را در گوشی خود اجرا کنید.
  3. ساعت خود را در بخش My Watch انتخاب کنید.
  4. آیکن مربوط به اطلاعات که در کنار آن قرار گرفته است را فشار دهید.
  5. گزینه‌ی Unpair Apple Watch را انتخاب کنید.
  6. گزینه‌ی تایید را انتخاب کنید.
 • روش دوم: استفاده‌ی مستقیم از ساعت هوشمند:
  1. دکمه‌ی Digital Crown ساعت خود را فشار دهید.
  2. به بخش تنظیمات ساعت خود بروید.
  3. گزینه‌ی General را انتخاب کنید.
  4. گزینه‌ی Reset را انتخاب کنید.
  5. گزینه‌ی Erase All Contents and Settings را انتخاب کنید.
  6. در آخر فرایند را تایید کنید.

مدت زمان شارژدهی باتری‌های اپل واچ چه‌قدر است؟

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت اپل، خریداران ساعت‌های اپل واچ سری ۵ می‌توانند به مدت ۱۸ ساعت از باتری دستگاه در حالت فعال بودن گزینه‌ Always On Display برای انجام کارهای مختلف استفاده کنند. البته باید به خاطر داشته باشید که نحوه‌ی استفاده‌ی شما از دستگاه تاثیر مستقیمی بر مدت زمان دوام باتری خواهد داشت.

با این حال، به نظر می‌رسد شرکت اپل در ارائه‌ی این گزارش کمی محتاطانه عمل کرده است. آمار منتشر شده از سوی کاربران مختلف و منتقدین نشان می‌دهد که با غیرفعال کردن گزینه‌ی مربوط به روشن بودن دائم صفحه نمایش، ساعت اپل واچ سری ۵ می‌تواند تا دو روز و بدون نیاز به شارژ مجدد نیازهای شما را برآورده کند.

چگونه می‌توان ساعت‌های هوشمند شرکت اپل را تمیز و ضدعفونی کرد؟

برای تمیز کردن ساعت هوشمند خود، می‌توانید از یک پارچه‌ی آغشته به الکل ۷۰ درصد و یا مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که از این مواد تنها برای تمیز کردن بندهای اسپرت و یا فلزی استفاده کرده و به از تماس این مواد با بندهای پارچه‌ای و یا چرمی جلوگیری کنید.

با توجه به ضدآب بودن ساعت‌های اپل واچ سری ۵، شما می‌توانید از آب گرم نیز برای تمیز کردن آن استفاده کنید. با این حال، به هیچ وجه از صابون و یا دیگر مواد شوینده برای این کار استفاده نکنید. در نهایت، شما می‌توانید ساعت خود را با استفاده از یک پارچه‌ی تمیز خشک کنید.

نسخه‌ی بعدی ساعت‌های اپل واچ چه زمانی به بازار عرضه خواهند شد؟

در حال حاضر، انتظار می‌رود که ساعت‌های اپل واچ سری ۶ در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه شوند. همانند سال گذشته، مراسم ویژه‌ی شرکت اپل احتمالا در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد و در جریان این مراسم، این شرکت از گوشی و ساعت هوشمند بعدی خود رونمایی خواهد کرد. البته ممکن است شیوع گسترده ویروس کرونا، باعث تاخیر در برگزاری این مراسم شده یا حتی این رویداد به صورت آنلاین برگزار شود.

12345678910 (2 رای, میانگین آرا 9٫50 از 10)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید