بیش از ۲۷ هزار نفر آمار رسمی مبتلایان کرونا در ایران؛ ۹۶۲۵ نفر بهبودیافته

اخبار ایران ، پزشکی ، سلامت ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲

کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، اعلام کرد که اکنون ۲۷۰۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۰۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹۶۲۵ نفر نیز ترخیص شده‌اند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز چهارشنبه (۶ فروردین) درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن گفت:

از ظهر دیروز تا امروز ۶ فروردین ۹۹ و بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی، ۲۲۰۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران به ۲۷۰۱۷ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۹۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

کیانوش جهانپور در خصوص فوتی‌های ویروس کردنا بیان نمود:

با جان باختن ۱۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان بر اثر این بیماری تا ۶ فروردین ۱۳۹۹ به ۲۰۷۷ نفر رسید.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده‌اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به حساب می‌آید. مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان‌شان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

کیانوش جهانپور افزود:

یکی از اقدامات مهم، مراقبت سندرمیک فعال است که گام اول با ثبت نام مردم در سامانه شکل می‌گیرد و اقدامات بعدی با پایش مستمر و روزانه توسط همکاران ما انجام می‌شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به این که دید و بازدید نوروزی توسط اکثر مردم نادیده گرفته شده و این همکاری با نظام سلامت شکل گرفته است، بیان نمود:

با طرح پیشنهادی وزارت بهداشت برای فاصله‌گذاری اجتماعی موافقت شده و با تایید رییس جمهوری ابلاغ خواهد شد. هیچ مورد لغو تردد ضروری در این زمینه وجود ندارد و ارائه خدمات ضروری در این طرح لحاظ شده است، اما باید از ایاب و ذهاب و تردد غیرضروری شهری و بین شهری پیشگیری شود.

کیانوش جهانپور افزود:

در این طرح با رویکرد اجتماعی و جامعه محور در عین لحاظ کردن ضروریات و تامین مایحتاج ضروری مردم، سطح سوم قرنطینه اعمال می‌شود. با این حساب همچنان در سطح سوم قرنطینه خواهیم بود.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید