محدود کردن دسترسی چین به تراشه‌های پیشرفته جهان

اخبار ، تکنولوژی ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰

روز پنج شنبه رویترز در گزارشی با استناد به منابع آگاه اعلام کرد مقامات ارشد دولت آمریکا با قوانین جدید منع هواوی از تأمین کنندگان جهانی تراشه موافقت کرده‌اند.

براساس این اقدامات جدید، شرکت‌های خارجی که از تجهیزات تولید تراشه‌های آمریکایی استفاده می‌کنند، ابتدا باید قبل از تهیه برخی تراشه های هواوی، از آمریکا مجوز کسب کنند. تمرکز قوانین جدید محدود کردن فروش تراشه‌های پیشرفته‌تر به غول‌های مخابراتی چین است، با این حال فروش تراشه‌های عمومی به این کشور مشکلی ندارد.

ایالات متحده مدتهاست ادعا می‌کند که هواوی رابطه تنگاتنگی با دولت چین دارد و این نگرانی را ایجاد می‌کند که تجهیزات این تولیدکنندگان برای جاسوسی از سایر کشورها و شرکتها مورد استفاده قرار میگیرد. وزارت بازرگانی ایالات متحده در پی دستورالعمل اجرایی ماه مه رئیس جمهور دونالد ترامپ که هواوی را از شبکه‌های ارتباطی ایالات متحده منع کرده بود، این شرکت را در لیست سیاه قرار داد. هواوی و ZTE بکارگیری از تجهیزات خود برای جاسوسی را انکار میکند.

ترامپ هنوز این اقدامات جدید پیشنهادی را امضا نکرده است، اما اگر این کار را انجام دهد، احتمالاً تعدادی از شرکت‌های فناوری آمریکایی مانند اپل و کوالکام به همراه هواوی شکست بخورند. این اقدام همچنین ممکن است تأثیر منفی بر شرکت تایوانی TSMC بزرگترین تولیدکننده تراشه جهان بگذارد.

هواوی از اظهار نظر درباره این پیشنهاد خودداری کرد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید