فورد برای مبارزه با کرونا در ۱۰۰ روز آینده ۵۰،۰۰۰ دستگاه ونتیلاتور تولید خواهد کرد

اخبار ، پزشکی ، سلامت ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

با افزایش تعداد بیماران بستری کووید ۱۹، نیاز به آمادگی شرکت‌های آمریکایی برای تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی احساس می‌شود و فورد یکی از شرکت‌هایی است که به این نیاز پاسخ می‌دهد.

طبق مطالبی که این شرکت در روز دوشنبه اعلام کرد، فورد متعهد است در ۱۰۰ روز آینده ۵۰،۰۰۰ دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) را با هماهنگی GE در کارخانه تولید قطعات راسونویل در ایالت میشیگان، تولید کند. ساخت این محصول از ۱ اردیبهشت (۲۰ آوریل) آغاز خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۰،۰۰۰ دستگاه در هر ماه ساخته شود.

ونتیلاتورها به شکل خاصی ساخته می‌شوند به طوری که برای عملکرد به انرژی الکتریکی نیاز ندارند و فقط با استفاده از اکسیژن تعبیه شده و فشار هوا کار می‌کنند. مجوز این طرح توسط GE Healthcare از یک شرکت در فلوریدا به نام Airon گرفته شده است و باید عمدتا بر روی موارد کووید ۱۹ موثر باشد؛ بیمارانی که علائمی مانند نارسایی تنفسی و یا مشکل در تنفس دارند.

جیم هکت، مدیر عامل شرکت فورد، در بیانیه‌ای اعلام کرد:

تیم‌های فورد و GE Healthcare، با خلاقیت و خستگی‌ناپذیری خود، راهی را برای تولید این دستگاه ونتیلاتور مورد نیاز به شکل سریع و با تعداد قابل توجهی پیدا کرده‌اند. با تولید این دستگاه در میشیگان، به همراه همکاری قدرتمند با UAW، ما می‌توانیم به کارکنان مراقبت‌های بهداشتی برای حفظ جانشان کمک کنیم و این اولویت اول ما است.

تولید این ونتیلاتورهای ساده و بدون نیرو طبق برنامه‌ای که قبلاً اعلام شده است با هدف کمک به GE Healthcare در ساخت دستگاه‌های تنفس مصنوعی خواهد بود؛ دستگاه‌هایی که طراحی خود شرکت است. گفته می‌شود که هر دو برنامه از طرف اتحادیه کارگران اتومبیل (UAW) پشتیبانی می‌شوند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید