در زمان پخش پایتخت مصرف اینترنت کاهش یافت

اخبار ایران ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹

نمودارهای مصرف پهنای باند در طول شبانه روز حاکی از آنست که استفاده مردم از اینترنت در زمان پخش سریال پایتخت در ایام نوروز به میزان قابل توجهی کاهش یافته و در مقابل در زمان پخش آگهی‌های بازرگانی استفاده از اینترنت سیر صعودی می‌گیرد و با شروع مجدد سریال دوباره مصرف اینترنت رو به کاهش است.

به گزارش تپسل، به عنوان شرکت فعال در حوزه تبلیغات هوشمند آنلاین، نمودارهای نمایش کامل ویدئوهای تبلیغاتی در اپلیکیشن‌های نمایش‌دهنده تبلیغ و همچنین تعداد کلیک روی تبلیغات همسان در وب‌سایت‌ها در پلتفرم تپسل نشان‌دهنده این است که با شروع سریال پایتخت ۶، میزان نمایش تبلیغات ویدئویی درون اپلیکیشن‌ها و کلیک روی تبلیغات وب‌سایت‌ها به میزان قابل توجهی با کاهش روبرو است.

از طرفی، با شروع تیزرهای تبلیغاتی بین سریال پایتخت ۶، میزان آن‌ها به جایگاه قبلی خود می‌رسد. این آمار نشان‌ می‌دهد که اغلب کاربران به تبلیغات تلویزیونی توجهی ندارند و در زمان‌های پخش آگهی‌های بازرگانی مجددا از اینترنت استفاده می‌کنند.

در همین زمینه نیز ابتدای فروردین ماه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی، از وضعیت استفاده مردم از اینترنت در زمان پخش سریال پایتخت ۶ نوشت و اینکه هنگام پخش این سریال میزان استفاده از اینترنت به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. او  نمودارهایی از شهر‌های مختلف منتشر کرد و نوشت:

در هنگام پخش سریال، ترافیک شبکه کاهش می‌یابد. عکس العمل مردم به تبلیغات هم جالب است، بسیاری نمی‌بینند.

براساس نمودارهای منتشر شده میزان ترافیک شبکه در زمان پخش سریال پایتخت با افت شدیدی روبرو است؛ چرا که بخش زیادی از کاربران که تا ساعات قبل در حال استفاده از اینترنت بودند، با شروع سریال پایتخت، گوشی، تبلت یا لپ‌تاپ خود را کنار و به تماشای سریال می‌پردازند. این موضوع باعث کاهش استفاده از اینترنت در این زمان خاص می‌شود.

نکته قابل تامل در این نمودارها رشد چشمگیر ترافیک شبکه در زمان پخش تبلیغات تلویزیونی در بین سریال است؛ یعنی بسیاری از مخاطبان تبلیغات تلویزیونی مشاهده نمی‌کنند و با شروع تبلیغات، به فضای آنلاین و تلفن‌های همراه خود مراجعه می‌کنند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید