مرسدس بنز: استفاده از سوخت‌های ترکیبی در خودروها راه حل پایداری نیست

شرکت خودروسازی بریتانیایی مک لارن معتقد است سوخت‌های ترکیبی می‌‌توانند باعث افزایش طول عمر موتور شود. اما به عقیده شرکت آلمانی مرسدس بنز این راه حل پایدار نیست.

مارکوس شفر رئیس بخش تحقیقات و توسعه مرسدس بنز در گزارش روز پنجشنبه به Autocar اعلام کرد که ایده سوخت‌های ترکیبی احتمالاً در مرحله نخست برای بخش حمل و نقل هوایی مفید خواهد بود. رئیس تحقیق و توسعه معتقد است ممکن است در آینده ماشین‌هایی با چنین قابلیت‌‎هایی را کنار جاده‌ها دید، اما این اتفاق طی ۱۰ سال آینده رخ نخواهد داد. علاوه بر این، وی معتقد است استفاده از انرژی برای ایجاد نوعی سوخت ترکیبی زیان بخش است. ایجاد انرژی جدید منجر به استفاده از انرژی می‌شود، در حالی که مهندسان می‌توانند انرژی خود را به باتری تبدیل کنند.

دایملر شرکت مادر مرسدس بنز بلافاصله درخواستی اظهار نظر در این مورد را رد کرد.

درعوض، این شرکت برای دستیابی به استانداردهای تولید گازهای گلخانه ای به شدت به دنبال فناوری‌های برق است. شفر تصریح کرد وقتی مرسدس بنز به پلتفرم جدید نگاه می‌کند، مهمترین مساله حالت الکتریفیکیشن یا همان برق رسانی است. ما دیده‌ایم که این استراتژی در خط وسایل نقلیه شرکت با سیستم‌های ترکیبی ملایم‌تر افزایش می‌یابد.

تاکنون خودرو‌های برقی و باتری‌ها در صنعت خودرو در کوتاه مدت دست برتر را دارند. تحقیقات در مورد سوخت ترکیبی در مراحل اولیه قرار دارد و شرکت‌ها همچنان به بهسازی باتری‌ها و کارآیی آنها می‌پردازند. همچنین واحدهایی هستند که از گذاشتن کبالت که فلزی نادر است و باتری‌ها را با محیط زیست خیلی منطبق نمی‌کند در خودروها چشم پوشی کنند.

شاید خودروساز دیگری به پیشرفتی دست یابد اما در مرسدس آینده الکتریکی در اولویت است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید