مدیرعامل وان‌پلاس از دستگاه‌های مقرون به‌صرفه و گسترش اکوسیستم خود می‌گوید

با وان‌پلاس ۸ و وان‌پلاس ۸ پرو، این سازنده‌ی تلفن، در تلاش برای جذب کاربران گوشی‌های هوشمند رده بالا، وارد یک دسته‌ی جدید در زمینه‌ی قیمت‌گذاری گوشی‌هایش شد. با گذشت سال‌ها، وان‌پلاس از موضع اصلی خود در ساخت دستگاه‌های رده بالا با هزینه‌ی کمتر نسبت به رقبا دور شده است.

مدیر عامل وان‌پلاس، پیت لائو (Pete Lau) در مصاحبه‌ای با Fast Company درباره آینده‌ی وان‌پلاس صحبت می‌کند و به این موضوع اشاره می‌کند که احتمالا قرار است به زودی درآینده دستگاه‌های مقرون به‌صرفه‌ی بیشتری از این شرکت ببینیم. لائو در ادامه می‌گوید:

ما می‌توانیم به آن مانند یک محصول مقرون به‌صرفه که هنوز با استانداردهای وان‌پلاس برابری می‌کند، نگاه کنیم. این بدان معناست که وان‌پلاس مطمئناً با ارائه تلفن‌های هوشمند با ارزش بالا، به دنبال بازگشت به ریشه‌های خود است.

وان‌پلاس اذعان می‌کند که پایگاه مشتریان خود، خواستار تولید محصولات ارزان قیمت از سوی این شرکت بوده است. اگرچه لائو هیچ گوشی هوشمند عرضه نشده‌ی خاصی را ذکر نکرده است، اما احتمالاً او به یک گوشی هوشمند شایعه شده به نام وان‌پلاس Z اشاره می کند. در ماه جولای شایعه شد که این تلفن از یک پلتفرم اسنپدراگون ۷۶۵G با پشتیبانی از ۵G و یک دوربین سلفی در زیر صفحه نمایش استفاده می‌کند.

لائو می‌گوید:

آنچه می‌بینیم این است که با محصولات فعلی‌، هنوز تقاضای برای گوشی با قیمت‌های مناسب‌تر وجود دارد که باعث می‌شود مصرف کنندگان بیشتری بتوانند به محصولات وان‌پلاس دسترسی داشته باشند. ما در واقع از پس‌زمینه و ریشه‌های خود به عنوان یک شرکت سخت افزاری، استفاده کرده‌ایم. اما چیزی که ما مشتاقانه منتظر آن هستیم، ساختن یک اکوسیستم به عنوان یک روند رو به جلو است.

لائو ایده‌ی درستی دارد. اگر این شرکت می‌خواهد در صنعت همیشه در حال تغییر تلفن‌های هوشمند رقابت کند، نیاز دارد که یک اکوسیستم از محصولات و خدمات خود ایجاد کند که همه‌ی اجزای این اکوسیستم از یکدیگر تعریف کنند. این همان کاری است که سامسونگ، اپل، هوآوی و معدود برند‌های مهم دیگر تلفن‌های هوشمند انجام می‌دهند تا مشتریان آن‌ها به محصولاتشان وفادار بمانند.

لائو در ادامه‌ی این مصاحبه می‌گوید:

در اواخر سال جاری وان‌پلاس امیدوار است که دستگاه‌های ارزان قیمت را به بازارهای دیگر، از جمله آمریکای شمالی و اروپا وارد کند. هدف نهایی فروش تعداد زیادی تلفن هوشمند با قیمت پایین‌تر است، پس از رویدادی که قرار است به‌زودی در هند برگزار شود.

از زمان شروع کار این شرکت، تنها یک تلفن هوشمند را خارج از فهرست پرچمداران خود فروخته است، وان‌پلاس X که در سال ۲۰۱۵ عرضه شد. ما سال‌ها منتظر یک جانشین برای آن بودیم، اما هرگز نیامد. با خبر از مشتاق بودن وان‌پلاس برای گسترش دسترسی خود و گزارش دیگری از بازسازی ساختار پرسنلی این شرکت در اروپا، وان‌پلاس می‌خواهد که روی بازارهای قوی‌تر خود تمرکز کند و امیدوار است که کارنامه‌ی خود را گسترش دهد که ما منتظر هر دو هستیم.

 

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید