سامسونگ آماده‌ی تولید تراشه‌های ۵ نانومتری اگزینوس در ماه آگوست است

سامسونگ طی چند ماه گذشته، در حال توسعه‌ی فرآیند EUV تراشه‌های ۵ نانومتری خود بوده است، و اکنون گزارش‌هایی از کره جنوبی نشان می‌دهد که این تولید‌کننده، آماده‌ی شروع تولید انبوه است. ZDNet فاش کرد که تراشه‌ی بعدی با نام اگزینوس ۹۹۲ شناخته خواهد شد و سامسونگ در مورد استفاده از این پلتفرم روی سری گلکسی نوت ۸ که ماه آگوست عرضه می‌شود، حرف آخر را خواهد زد.

اگزینوس ۹۹۲ از هسته‌های پردازنده‌ی کورتکس A78 از ARM و معماری پردازنده‌ی گرافیکی Mali-G78 استفاده خواهد کرد. از نظر تئوری، این به معنای ۲۰ درصد راندمان بیشتر در مقایسه با پردازنده‌ی کورتکس A77 موجود روی اگزینوس ۹۹۰ است. در حالی که این واحد گرافیکی ۲۵ درصد عملکرد بهتری نسبت به Mali-G77 ارائه می دهد. ARM نیز تأیید کرد که پردازنده‌ی کورتکس A78 در چیپست‌های ۵ نانومتری که توسط شرکت تایوانی TSMC در حاال توسعه است، استفاده خواهد شد.

طبق گفته‌ی دست‌اندرکاران این صنعت، سامسونگ ممکن است از چیپست اگزینوس ۹۹۲ فقط برای گوشی‌های هوشمند سری گلکسی نوت ۲۰ که در کره عرضه می‌شود، استفاده کند. در حالی که همه مدل‌های خارج از این کشور را با چیپست اسنپدراگون عرضه کند. از این طریق، سامسونگ قدرت خود را در قطعه‌سازی، در تلاش برای جذب کردن دیگر شرکت‌ها و مجاب کردن آن‌ها برای روبرگرداندن از رقیب تایوانی خود یعنی TSMC، نشان خواهد داد.

 

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید