سامسونگ گلکسی A71s 5G، اولین میان‌رده مجهز به فناوری امواج ۵ میلی‌متری ورایزن

طبق گفته مکس وینباخ (Max Weinbach) شرکت XDA، گوشی سامسونگ گلکسی A71s 5G میان‌رده با شماره مدل SM-A716V به ورایزن می‌آید. براساس برخی اسناد نظارتی که XDA آن را کشف کرده است، این گوشی با نام گلکسی A71s 5G UW به بازار عرضه می‌شود. UW مخفف فوق عریض (Ultrawide) است که در مورد ورایزن به سیگنال‌های حامل امواج میلی‌متری ۵G اشاره دارد. در حالی که این امواج هوایی خیلی دور از دسترس نیستند، ظرفیت بیشتری برای ترافیک شبکه دارند و سرعت بارگیری سریع‌تر داده‌ها را ارائه می‌دهند.

طبق گزارش‌ها، نسخه آمریکایی گلکسی A71s 5G از جمله مدل UW، از تراشه اسنپدراگون ۷۶۵ بهره می‌برد. این بدان معناست که از یک تراشه مودم یکپارچه ۵G استفاده می‌کند که در این حالت اسنپدراگون X52 خواهد بود. این نیز از سیگنال‌های فناوری امواج میلی‌متری و ۶ گیگاهرتزی ۵G پشتیبانی می‌کند.

اگر قسمت ۵G UW از نام این گوشی برای‌تان به نظر آشنا می‌رسد، به این دلیل است که ورایزن از آن با سایر گوشی‌های ۵G که به سیگنال‌های امواج میلی‌متری متصل می‌شوند مانند وان‌پلاس ۸ ۵G UW، سامسونگ گلکسی اس ۲۰ ۵G UW و ال جی وی ۶۰ ۵G ThinQ UW، استفاده کرده است.

همانطور که وینباخ خاطرنشان کرده است، گوشی‌های موتو مود ۳۵۰ دلاری ۵G از نظر فنی، موتو Z3 و موتو Z4 را به اولین گوشی‌های ۵G ارزان‌قیمت میان‌رده در ترکیب Big Red تبدیل می‌کند. با این حال، اگر فراموش کنیم که موتو مود ۵G وجود دارد (همانطور که مصرف‌کنندگان زیادی نیز دارد)، ظاهراً گوشی گلکسی A71s 5G UW سامسونگ، اولین گوشی میان‌رده واقعی است که با ورایزن در شبکه امواج میلی‌متری ۵G همکاری می‌کند.

این دسترسی محدود به سیگنال امواج میلی‌متری است که ساخت شبکه ۵G ورایزن را به اتمام می‌رساند. T-Mobile چیست؟ این شرکت مخابراتی دارای شبکه ۵G در سطح کشور است. تفاوت آن این است که T-Mobile از طیف پایین ۶۰۰ مگاهرتزی باند کم خود استفاده کرده تا به شبکه ۵G ختم شود. سیگنال‌های باند کم دورتر از سیگنال‌های باند بالا حرکت می‌کنند، به ساختارها بهتر نفوذ می‌کنند، اما ظرفیتی را ارائه نمی‌دهند یا سرعت‌های موجود با سیگنال‌های امواج میلی‌متری را تحویل نمی‌دهند. به همین دلیل سرعت اطلاعات بارگیری ورایزن سریع‌تر از T-Mobile است.

اما همه چیز ممکن است تغییر کند. پس از آنکه T-Mobile ادغام خود را با Sprint به پایان رساند، طیف باند ۲.۵ گیگابایتی را که آخرین لایه است، به دست آورد. سپس سرعت داده‌های بارگیری را به همان سرعت ۱ گیگابایت در شهر نیویورک ارائه می‌دهد. ورایزن قرار است طیف باند میانی را نیز اضافه کند و از FCC درخواست کرده است تا ۱۰۰ مگاهرتز طیف باند میانی را در باند ۳.۸-۳.۷ گیگاهرتزی، در Sunnyvale، کالیفرنیا؛ باسکینگ ریج، نیوجرسی؛ وست لیک، تگزاس؛ و گراند رپیدز و لانسینگ، میشیگان آزمایش کند. در تاریخ ۱۸ آذر (۸ دسامبر)، FCC فرآیند حراج ۲۸۰ مگاهرتز طیف باند میانی را در باند-C با پوشش ۳.۷-۳.۹۸ گیگاهرتزی آغاز خواهد کرد.

12345678910 (1 رای, میانگین آرا 10٫00 از 10)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید