پتنت‌های جدید هواوی به هندست‌هایی با دوربین زیرنمایشگر اشاره دارند

هواوی علیرغم اینکه برای یک سال دیگر تحت تحریم‌‌های آمریکا قرار گرفت، همچنان در حال معرفی گوشی‌های خلاقانه و ابداعی مثل هواوی میت Xs 5G است.

دو پتنت جدید هواوی که توسط وب‌سایت LetsGoDigital فاش شده‌اند نشان می‌دهد که این غول چینی برنامه‌های خوبی برای گوشی‌های هوشمند آینده خود دارد.

نمایشگر اج، بدون دکمه‌های کناری

هندست‌های نشان داده شده در دو پتنت، مجهز به نمایشگرهایی هستند که مثل صفحه‌نمایش میت ۳۰ پرو، در کناره‌های خود خمیده هستند و هیچ دکمه کناری فیزیکی قابل رویت ندارد. این دکمه‌ها احتمالا با ژست‌های اسلایدی و تب جایگزین شده‌اند.

با این حال، ظاهرا یک دکمه پاور در لبه بالایی گوشی‌ها وجود دارد، در حالیکه در لبه پایینی دستگاه یک پورت استاندارد USB-C نیز دیده می‌شود.

دوربین سلفی زیر نمایشگر

براساس پتنت‌ها به نظر می‌رسد که پنل جلوی دستگاه‌ها بدون حاشیه است و هیچ نوع ناچی برای دوربین سلفی وجود ندارد. ضمن اینکه هیچ مکانیسم قابل‌رویتی برای دوربین بیرون‌جهنده دیده نمی‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که هواوی طراحی دوربین زیرنمایشگر را برای این دستگاه‌ها مدنظر دارد.  انتظار می‌رود که این فناوری تا اواخر امسال بر روی برخی از گوشی‌های هوشمند معرفی شود.

البته ما قبلا شاهد به نمایش گذاشتن نمونه‌های اولیه هندست‌هایی با دوربین زیرنمایشگر توسط برخی شرکت‌های چینی بوده‌ایم. برای مثال، اوپو اولین شرکتی بود که چنین کاری کرد و حتی قبل‌تر از آن، پتنت‌های شیائومی به این فناوری جدید اشاره کرده بودند. با این حال، گفته می‌شود که تکنولوژی دوربین زیرنمایشگر هنوز برای استفاده در داخل گوشی‌های هوشمند آماده نیست.

ماژول‌های دوربین دایره‌ای و حبه‌ای شکل در پشت

در پتنت‌های جدید هواوی، تنها تفاوت موجود بین دستگاه‌ها مربوط به چیدمان دوربین‌ها در پشت می‌شود.

پتنت اول یک ماژول حبه‌ای شکل را در پشت نشان می‌دهد که اندازه متوسطی دارد و مشابه نمونه به کار رفته روی هواوی P30 پرو است؛ هرچند که در اینجا فلاش هم در داخل ماژول قرار دارد و زیر دو دوربین اول و بالای دوربین زوم هیبریدی جای گرفته است.

در پتنت دوم، یک ماژول دوربین دایره‌ای دیده می‌شود که چهار سنسور در داخل خود دارد و شبیه به ماژول سری هواوی میت ۳۰ است.

هرچند، پتنت‌ها تفاوت‌های کوچکی را بین گوشی‌ها نشان می‌دهند، اما این احتمال وجود دارد که هر کدام از آن‌ها مدل‌های کاملا متفاوتی باشند و هواوی تصمیم داشته باشد گوشی‌های متنوعی را با دوربین زیرنمایشگر معرفی کند.

در حالیکه اکثر مشتریان به خاطر مشکلاتی که هنگام استفاده از نمایشگرهای لبه‌خمیده پیش می‌آید علاقه‌ای به این تکنولوژی ندارند، اما به نظر می‌رسد که هواوی فکر می‌کند که این همان چیزی است که مردم می‌خواهند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید