IDC: در سه ماهه نخست ۲۰۲۰، ۴.۲ میلیون پوشیدنی در هند عرضه شده است

بر اساس آخرین گزارش IDC، محموله های پوشیدنی در محدوده ژانویه تا مارس در هند سالانه بیش از ۸۰ درصد افزایش یافته است. تعداد کل واحدهای عرضه شده برای این دوره ۴.۲ میلیون بود. دسته کالاهای پوشیدنی شامل لوازم شنیدنی، مچ‌بند و ساعت‌های هوشمند است.

اگر محموله‌های پوشیدنی را بر اساس کالا‌ها طبقه‌بندی کنیم، دستگاه‌های شنیدنی با ۳ میلیون دستگاه در رده اول قرار دارد. در رده دوم هم بند‌های هوشمند قرار دارند که ۱ میلیون دستگاه ارسالی داشته‌اند در حالی که ساعت‌های هوشمند فقط ۲۰۰ هزار دستگاه را ارسال کرده‌اند.

رتبه‌بندی محصولاتعرضه محصولات در سه‌ماهه اول ۲۰۱۹ (در میلیون)سهم بازار در سه‌ماهه اول ۲۰۱۹عرضه محصولات در سه‌ماهه اول ۲۰۲۰ (در میلیون)سهم بازار در سه‌ماهه اول ۲۰۲۰رشد سالیانه
لوازم شنیدنی۰.۸۳۲.۸ درصد۳.۰۷۰.۸ درصد۲۸۹.۲ درصد
مچ‌بند۱.۴۶۰.۹ درصد۱.۰۲۴.۲ درصد-۲۸.۰درصد
ساعت هوشمند۰.۱۶.۳ درصد۰.۲۵.۰ درصد۴۳.۳ درصد
در کل۲.۳۱۰۰.۰ درصد۴.۲۱۰۰.۰ درصد۸۰.۶ درصد

تخمین زده می‌شود سالانه ۲۸۹ درصد محموله‌ها افزایش می‌یابد و ۷۱ درصد از سهم بازار پوشیدنی‌های هوشمند را از آن خود کرده‌اند. دسته ساعت‌های هوشمند هم یکی از گروه‌های است که با رشد به رده دوم رسیده است. با رشد ۴۳.۴ درصدی تنها ۵ درصد سهم از بازار پوشیدنی‎های هوشمند سه ماهه اول ۲۰۲۰ را به دست آورده است. در رده سوم هم محموله‌های بند‌های هوشمند قرار دارند که با کاهش ۲۸ درصدی، ۲۴.۲ درصد سهم از بازار را اشغال کرده است.

IDC همچنین مشخص کرد که برند‌هایی هستند که در سه ماهه اخیر بهترین نتایج را کسب کرده‌اند. boAt audio حدود ۲۳.۹۹ درصد سهم از بازار را دارد. در رده دوم سامسونگ ۲۳.۶ درصد سهم از بازار را کسب کرده است. سامسونگ برای اینکه در اوج بماند باید روند خود را حفظ کرده و آن را بالا ببرد. در بخش هدفون‌های TWS هم سامسونگ جلوتر از اپل صدرنشین است.

شیائومی برند اصلی در بازار بند‌های هوشمند با ۴۱.۹ درصد سهم است. در بخش ساعت‌های هوشمند، هوامی که اخیرا روی کار آمده است ۲۲.۴ درصد سهم از بازار را صاحب شده است. پس از آن هم Fossil با ۱۷.۹ درصد سهم و اپل با ۱۷.۷ درصد در رتبه چهارم و پنجم قرار دارند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید