IDC: عرضه گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۰ تا ۱۲ درصد کاهش پیدا کرده است

آخرین پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران IDC مربوط به عرضه جهانی تلفن‌های هوشمند است. طبق پیش‌بینی‌ها تعداد کل عرضه سال ۲۰۲۰ به ۱.۲ میلیارد می‌تواند برسد که این میزان در مقایسه با سال ۲۰۱۹ با ۱۱.۹ درصد کاهش ارزش تخمین زده می‌شود. برآورد جدید براساس نتایج عرضه در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ است که بیشترین کاهش در فروش تلفن‌های هوشمند معادل ۱۴.۵ درصد را در تاریخ سه ماهه تلفن‌همراه در جهان در IDC را نشان می‌دهد.

با نگاهی به نیمه اول سال ۲۰۲۰، IDC کاهش ۱۸.۲ درصدی عرضه را به دلیل کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده پیش‌ بینی می‌کند. با توجه به Sangeetika Srivastava از IDC، مسئله اصلی عدم تقاضا از طرف مصرف‌کنندگان است.

براساس منطقه، گزارش جدید حاکی از آن است که چین با کاهش محدودیت‌های ویروس کرونا و کاهش تقاضا به آرامی در حال بهبود است. اوضاع در اروپا دشوارتر است؛ زیرا کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا هنوز هم به طور جدی با این بیماری مبارزه می‌کنند.

در طولانی مدت، IDC انتظار دارد که بازار در سال ۲۰۲۱ با توجه به تقاضای تلفن‌های ۵G بهبود یابد. پیش‌بینی‌های بیشتر حاکی از بازگشت سالانه ۱۰ درصد رشد عرضه‌ها و رشد ۵ درصدی در سال‌های بعد است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید