سریع ترین موتورسیکلت جهان

اخبار ۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۴

سریع ترین موتورسیکلت جهان

Dodge Tomahawkیک موتور سیکلت مدل مفهومی جاده ای است که شرکت داج در سال 2003 با تولید آن مایه ترس برای خودروها و موتور سیکلت های مافوق سرعت شد . این موضوع به راحتی قابل احساس است زیرا به محض ورود به نمایشگاه ها ، نامش بر سر زبان متور دوستان افتاد و به سادگی پا جای پای بزرگان گذلشت . البته برای آنکه توماهاک می توانست جایگاه خودش را در بین رقیبانش حفظ کند ، باید حرفی برای گفتن می داشت .جذابیت رانندگی داج توماهاک بیشتر به دلیل پیشرانه قدرت مند و طراحی ظاهری آن است . با چرخاندن دسته گاز توماهاک  ، صدای خشن و گرفته ای از خروجی های اگزوز یک پیشرانه 10 سیلندر به گوش می رسد . محور عقب و پیشرانه آن تولید شرکت مونوکو می باشد . بدنه آن از بدنه آلمینیومی فوق فوق سبک و بسیار محکم ساخته شده است .

yYcPQQ

صندلی راننده بر روی محور انتقال قدرت یعنی قسمت عقب آن قرار دارد که به همین خاطر راننده تسلت خوبی بروی فرمان آن و کنترل موتورسیکلت دارد .این موضوع برای موتورسیکلتی به وزن 680 کیلوگرم بسیار حائز اهمیت است زیرا برای کمترین اشتباه ، امکان به وجود آمدن حادثه ای جبران ناپذیر وجود دارد .

fastest_bike_in_the_world_dodge_tomohawk_srt10_viper3

در ظاهر ، این موتورسیکلت دارای دو چرخ در جلو و دو چرخ در عقب می باشد .برای آنکه ابهت موتورسیکلت داج توماهاک حفظ شود ، نور پردازی جذاب و دلنشینی توسط LED های جا سازی شده دور رینگ ها و نقاط خاصی از بدنه ایجاد شده است که با شروع حرکت ، طیف نوری زیبایی به چشم بیننده می خورد .

fastest_bike_in_the_world_dodge_tomohawk_srt10_viper2

توماهاک با اینکه همانند یک خودرو از چهار چرخ بهره می برد اما عملکرد این چرخ ها به صورت جفت می باشد تا تعادل خوبی در حد موتورسیکلت های شهری به نمایش بگذارد . طراحان سیستم ترمز آن ، برای جفت چرخ های جلو ، مجموعا 16 پیستون آلمینیومی تعبیه کردند که راننده می تواند توسط پدال دستی آن را فعال کند . لازم به ذکر است که راننده با کنترل پدال پایی هم می تواند سیستم ترمز عقب را فعال کند که به صورت مجزا برای هر چرخ از 4 پیستون آلمینیومی استفاده شده است .

03detroit 2003concept contomahawk

این موتور سیکلت از یک پیشرانه 10 سیلندر آلمینیومی داج وایپر SRT 10  بیست سوپاپه V شکل با حجم 8277 سی سی بهره می برد . پیشرانه تومتهاک به راحتی می تواند در دور موتور 5600 دور در دقیقه 500 اسب بخار قدرت تولید کند و ماکزیمم گشتاور آن در دور موتور 4200 دور در دقیقه به 712 نیوتن متر خواهد رسید .

Dodge Viper Tomahawk

ولفگانگ برنهاد ، یکی از مقامات امنیتی گروه کرایسلر در سال 2003 اعلام کرد که تا به حال راننده ای نبود که با Dodge Tomahawk سرعت بیش از 160 کیلومتر در ساعت برود . در اوایل حضور توماهاک یعنی همان سال 2003 میلادی ، شرکت داج اعلام کرد که ماکزیمم سرعت توماهاک برابر با 680 کیلومتر در ساعت اما چند سال بعد از این گفته ، مقامات شرکت اعلام کردند که سرعت آن در اصل حدود 300 مایل ( 480 کیلومتر در ساعت ) بوده و جالب آنجاست که تا به امروز هیچ دلیلی برای این تخمین اشتباه نداده اند . توماهاک با این قدرت و یک گیربکس دو سرعته در مدت زمان 2/5 ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به 100 کیلومتر در ساعت می رساند و راننده آن می تواند ماکزیمم سرعتی بیش از 480 کیلومتر در ساعت را تجربه کند . شرکت داج با ساخت این محصول ، رانندگی را برای عاشقان موتورسیکلت معنا دار کرد و روحی تازه به دنیای یک نواخت موتور و موتور سواری بخشید .( قیمت جهانی این موتور سیکلت $ 555.000 است )

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید