Canalys: فروش آیفون‌های اپل در سه ماهه دوم امسال به‌شدت افزایش یافته است

اخبار ، موبایل و تبلت ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

جدیدترین گزارش Canalys نشان می‌دهد که بازار جهانی گوشی هوشمند در پایان سه ماهه دوم امسال به‌خاطر شیوع ویروس کرونا، نسبت به سه ماه اول امسال، با کاهش عرضه مواجه شده است. البته اپل تنها شرکتی بوده که در مقایسه با سال گذشته رشد فروش داشته است.

در سه ماهه دوم امسال، بازار جهانی گوشی هوشمند با عرضه ۲۸۴ میلیون دستگاه، ۱۴ درصد نسبت به سه ماهه دوم سال گذشته با ۳۳۱.۸ میلیون دستگاه کاهش داشته است. سامسونگ در این سه ماهه شاهد کاهش ۳۰ درصدی فروش بوده است و اوپو با ۱۶ درصد کاهش، شیائومی با ۱۰ درصد کاهش و هواوی با فقط ۵ درصد کاهش در رتبه‌های بعدی قرار داشته‌اند.

رشد اپل در این مدت چندان دور از انتظار نبود. این شرکت در سه ماهه دوم امسال گوشی آیفون SE 2020 را معرفی کرد و بسیاری از دارندگان آیفون SE اصلی و آیفون ۵S و مدل‌های پایین‌تر را قانع کرد که گوشی خود را ارتقا دهند. آیفون SE 2020 ارزان‌ترین هندست اپل به قیمت ۳۹۹ دلار است. این گوشی حدود ۲۸ درصد از فروش‌های اپل را در سه ماهه دوم امسال تشکیل داشته است.

اپل همچنین شاهد رشد ۳۵ درصدی در بازار چین بوده است و ۷.۷ میلیون دستگاه در این بازار عرضه کرده است. اپل از طرفی خیلی سریع توانست خود را با شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا وفق دهد و مشتریان آنلاین خود را دو برابر کند.

همه سازندگان گوشی هوشمند اگر می‌خواهند فروش‌های خودشان را افزایش دهند مجبور هستند که خود را با شرایط پاندمی موجود وفق بدهند. ولی به‌هرحال در چنین شرایطی خرید یک گوشی هوشمند در اولویت اول یک فرد با بودجه متوسط قرار ندارد. بنابراین شرکت‌ها مجبور هستند همه رنج قیمت‌ها را برای خریدارانی که از داخل خانه خرید خود را انجام می‌دهند ارائه کنند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید