اپل واچ ۶؛ مهم‌ترین حقایقی که می‌خواهیم در رویداد ۲۵ شهریور اپل بدانیم

رویداد اپل قرار است امشب، سه شنبه ۲۵ شهریور ماه برگزار شود و طبق شایعه‌های مختلف، برخلاف سال‌های گذشته امسال تنها باید منتظر معرفی اپل واچ ۶ و آیپد ایر ۴ باشیم و خبری از آیفون ۱۲ نخواهد بود. طبق گزارش‌های منتشر شده اپل واچ ۶ یک بروزرسانی بزرگ برای شرکت اپل به‌شمار می‌رود، اما احتمالا تغییر زیادی در طراحی ظاهری آن شاهد نباشیم. از آنجایی که تغییرات زیادی در سری ۵ اپل واچ شاهد نبودیم، انتظار می‌رود تغییرات زیادی در بخش داخلی این ساعت هوشمند به‌ وجود آید. در این مطلب سعی شده تا مهم‌ترین شایعه‌های مطرح شده در مورد اپل واچ ۶ را مورد بررسی قرار دهیم ولی اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری از این ساعت هوشمند بدست آورید، بهتر است مقاله دیگر ما در رابطه با این محصول را از این نشانی بخوانید.

طراحی بسیار آشنا

با توجه به شایعه‌های مختلف، انتظار می‌رود طراحی اپل واچ ۶ بسیار نزدیک به اپل واچ سری ۴ و ۵ باشد. منابع بسیار کمی هستند که به طراحی متفاوت اشاره می‌کنند و در نتیجه ممکن است سری آینده اپل واچ بسیار به اپل واچی که اکنون از آن استفاده می‌کنید، شبیه باشد. مانند گذشته هنوز نباید منتظر اپل واچ گرد باشید و انتظار می‌رود با توجه به ثبت طرح ساعت دایره‌ای توسط اپل، در آینده دور شاهد اپل واچ گرد نیز باشیم.

ردیابی وضعیت خواب

بروزرسانی watchOS 7 بهبودهای زیادی را در بخش ردیابی وضعیت خواب به‌وجود آورده و انتظار می‌رود در اپل واچ ۶ تمرکز زیادی بر روی این موضوع شده باشد. در حال حاضر مشخص نیست که اپل از سنسورهای خاصی برای ردیابی خواب در این ساعت استفاده کرده باشد، اما ممکن است این شرکت سنسور بهبودیافته ضربان قلب یا نظارت روی اکسیژن خون را برای این منظور مورد استفاده قرار دهد. آن‌طور که مشخص است در حال حاضر اپل واچ بهترین دستگاه برای ردیابی وضعیت خواب نیست و انتظار می‌رود با انجام تغییرات سخت‌افزاری این وضعیت بهبود پیدا کند.

ماندگاری بهتر عمر باتری

یکی از مسائلی که می‌تواند در ردیابی وضعیت خواب نیز تاثیر مثبت داشته باشد، افزایش طول عمر باتری است که به نظر می‌رسد در اپل واچ ۶ این موضوع مورد توجه قرار گرفته باشد. با توجه به افشاگری‌های انجام شده نسل آینده ساعت‌های هوشمند اپل دارای باتری بزرگتری نسبت به گذشته خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود کارایی watchOS 7 نیز نسبت به نسخه‌های قبلی افزایش پیدا کرده باشد و بتوان بدون نگرانی از خالی شدن باتری ساعت در هنگام خواب نیز از آن استفاده کرد.

آیا از یک پالس اکسی‌متر در این ساعت استفاده خواهد شد؟

طبق اطلاعاتی که فرودین امسال منتشر شد، کدهایی در iOS 14 مشاهده شد که به نظر می‌رسید مربوط به ویژگی تشخیص اکسیژن خون در آیفون و اپل واچ باشد. اگر این موضوع درست باشد باید انتظار داشته باشیم که اپل در سری ۶ ساعت هوشمند خود از پالس اکسی‌متر استفاده کند. این ویژگی زمانی که سطح اکسیژن خون شما از حالت نرمال پایین‌تر بیاید شما را آگاه خواهد کرد. از آنجایی که زیاد در مورد این ویژگی اطلاعاتی منتشر نشده نمی‌توان با قاطعیت در مورد وجود آن نظر داد، اما انتظار می‌رود در اپل واچ ۶ بهبودهای زیادی را در بخش سلامتی شاهد باشیم.

اپل واچ جدید و ارزان‌تر

به‌طور معمول با معرفی ساعت هوشمند جدید، اپل قیمت ساعت‌های قبلی را کاهش می‌دهد، اما امسال علاوه بر این موضوع گفته می‌شود که اپل یک نسخه ارزان‌تر اپل واچ را نیز برای عرضه به بازار در نظر گرفته است. پیش از این نیز اپل با معرفی آیفون SE 2020 از این روش استفاده کرده بود. به گزارش بلومبرگ، ساعت جدید اپل یک دستگاه ارزان و به عنوان جایگزین اپل واچ ۳ وارد بازار می‌شود و ارزان‌ترین ساعت سری ۶ اپل واچ خواهد بود.

قیمت و تاریخ عرضه

سال ۲۰۲۰ برای اپل یک سال عجیب و غریب به‌شمار می‌رود. اپل در ابتدای این سال میلادی آیفون جدید خود را معرفی کرد و از طرفی معرفی آیفون ۱۲ را به تاخیر انداخته است، اما انتظار می‌رود در مورد اپل واچ شرایط عادی باشد. در حال حاضر افزایش قیمت نسل بعدی اپل واچ نسبت به قبل مشخص نشده و انتظار می‌رود امشب اپل تاریخ عرضه و قیمت دستگاه را اعلام کند. در شرایط عادی انتظار می‌رود سری ۶ اپل واچ ۱۰ روز پس از معرفی به فروش برسد، اما با توجه به شرایط کنونی و ویروس کرونا ۱۹ تضمینی در این رابطه وجود ندارد.

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، کنفرانس آنلاین اپل امشب ساعت ۲۱:۳۰ شب به وقت تهران به صورت کاملاً آنلاین برگزار خواهد شد و در جریان آن، شاهد رونمایی از جدیدترین محصولات شرکت اپل خواهیم بود. در ساعت ذکر شده، وب‌سایت تکفارس را دنبال کنید تا از جدیدترین اخبار محصولات جدید این شرکت، آگاه شوید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید