اواسط ماه اکتبر چشم به راه سری هواوی میت ۴۰ باشید

اخبار ، موبایل و تبلت ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰

بعد از ماه‌ها شایعه و گزارش، به‌ نظر می‌رسد اکنون تصویر واضحی از زمان انتشار پرچم‌دار درراه هواوی در دست داریم. با استناد به جدید‌ترین اطلاعات به‌دست آمده از چین، سری میت ۴۰ در ماه اکتبر قبای رسمی به تن خواهد کرد.

اگرچه قرار است دسته پرچم‌دارها در میانه ماه اکتبر معرفی شوند، اما بسیاری بر این باورند که برای خرید گوشی‌های یادشده باید تا ماه نوامبر صبر کرد. انتظار می‌رود سری درراه شامل چهار عضو باشد، میت ۴۰، میت ۴۰ پرو، میت ۴۰ پرو+ و میت ۴۰ RS نسخه پورشه.

پیش‌تر توسط شرکت هواوی تأیید شده بود که سری میت ۴۰ از تراشه های‌سیلیکون کیرین ۹۰۰۰ SoC بهره خواهند برد، تراشه‌ای که شاید به خاطر تحریم‌های اعمال‌شده توسط دولت آمریکا آخرین تراشه پرچم‌دار شرکت چینی باشد.

بر اساس گزارش‌های پیشین، میت ۴۰ از تراشه کیرین ۹۰۰۰E SoC نیرو می‌گیرد که بر پایه پردازش ۷nm است در حالی که دیگر اعضای خانواده از کیرین ۹۰۰۰ SoC بهره می‌برند که احتمالاً از پردازشگرهای ۵nm ساخته شده است.

انتظار می‌رود سری میت ۴۰ با خود رابط کاربری EMUI 11 و سیستم‌عامل اندروید ۱۰ را به همراه داشته باشد و از قابلیت‌های پیشرفته‌ای پشتیبانی کند. اگر گزارش‌های اخیر را مبنا قرار دهیم، گفته می‌شود که هواوی حدود ۸٫۸ میلیون قطعه از تراشه‌های کیرین ۹۰۰۰ SoC را در انبار دارد، پس می‌توان نتیجه گرفت که این شرکت چینی نخواهد توانست بیشتر از عدد یادشده از سری میت ۴۰ بسازد.

رسماً تأیید شده است که پیش از عرضه دسته پرچم‌دار درراه در تاریخ مذکور، این سری در بریتانیا منتشر خواهد شد. با این حال شرکت هواوی اطلاعاتی در مورد تاریخ این انتشار منتشر نکرده است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید