هواوی تجهیزات کافی برای ساخت ایستگاه‌های مخابراتی را دارد

اخبار ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰

گوا پینگ (Guo Ping)، رئیس ادواری هواوی به‌تازگی اعلام کرده است که این شرکت در انبارهای خود به اندازه کافی نیمه‌رسانا برای ساخت ایستگاه‌های مخابراتی را دارد. مدیر ارشد حال حاضر شرکت چینی این اعلام رسمی را در کنفرانس خبری رویداد هواوی کانکت ۲۰۲۰ (Huawei Connect) بیان کرده است.

با استناد به گزارش TheElec، این اولین تأیید رسمی است که هواوی در آن خبر از انبار کردن نیمه‌رسانا‌ها می‌دهد تا با شرایط‌ بهتری برای رویارویی با تحریم‌های آمریکا مهیا شود. برای آنهایی که اطلاع ندارند باید گفت که از تاریخ ۲۵ شهریورماه (September 15) تحریم‌های بیشتر و قوانین سخت‌گیرانه‌تری علیه غول چینی اعمال شده است. به گفته گوا پینگ، این تحریم‌ها کار را برای هواوی بسیار دشوار کرده است، زیرا این شرکت سالانه میلیون‌ها قطعه از نیمه‌رسانا‌ها را برای تولید گوشی‌های هوشمند و عملیات‌های مخابراتی خود خریداری می‌کرده است.

رئیس ارشد هواوی به این نکته اشاره کرده که شرکتش به دنبال‌ روش‌هایی است تا بتواند بر مخمصه موجود غلبه کند. او همچنین گفته است که اگر کوالکوم بتواند مجوزهای لازم را از دولت آمریکا دریافت کند، آنها با آغوش باز پذیرای تراشه‌های کوالکوم خواهند بود. هواوی با وجود اینکه مصرف‌کننده بزرگی در حوزه الکترونیک محسوب می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کننده‌های تجهیزات و زیرساخت‌های مخابراتی نیز هست. سازنده گوشی‌های هوشمند چینی اخیراً چندین ایستگاه مخابراتی با استاندارد نسل پنجم شبکه را ساخته  و به‌تازگی اعلام کرده است که به ۹۶ درصد از هدف خود در ساخت ۵۰۰ هزار ایستگاه مخابراتی در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید