فیت‌بیت به‌روزرسانی OS 5.0 را منتشر کرد

فیت‌بیت (Fitbit) به‌تازگی اعلام کرده است که OS 5.0 در حال منتشر شدن برای جدیدترین ساعت‌های هوشمند این برند یعنی سنس (Sense) و ورسا ۳ (Versa) است. در کنار این به‌روزرسانی بزرگ، فیت‌بیت بسته توسعه نرم‌افزاری جدید SDK 5.0 را نیز عرضه کرده است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌هایی جدید بسازند و یا اپلیکیشن‌های موجود را به‌روز کنند تا با ساعت‌های هوشمند جدید سازگار باشند.

متأسفانه دیگر ساعت‌های هوشمند فیت‌بیت با OS 5.0 جدید سازگاری ندارند و این به‌روزرسانی انحصاراً برای سنس و ورسا ۳ طراحی شده‌ است و برنامه‌ای برای آوردن این به‌روزرسانی به مدل‌های قدیمی‌تر وجود نخواهد داشت. برای روش شدن موضوع باید گفت دارندگان آیانیک (Ionic)، ورسا، ورسا لایت و ورسا ۲ قادر به دریافت این به‌روزرسانی نیستند.

اگر شما صاحب یکی از ساعت های هوشمند سنس و یا ورسا ۳ هستید، خبر خوشحال‌کننده این است که فیت‌بیت اواس ۵٫۰ یک زبان طراحی جدید و یک رابط کاربری به‌روز شده را برایتان به ارمغان می‌آورد. در کنار اینها، به‌روزرسانی یادشده تعداد المان رابط کاربری جدید، مسیریابی سریع‌تر و تعدادی فرمان‌های حرکتی جدید را به همراه دارد.

برای مثال، اگر شما در حال استفاده از یک اپلیکیشن هستید با یک حرکت جاروبی از چپ به راست یک مرحله به عقب باز می‌گردید. فشار دادن دکمه تعبیه شده در سمت چپ دستگاه همیشه شما را به نمایه ساعت بازمی‌گرداند.

در زمینه دیداری، فیت‌بین اعلام کرده است که به‌روزرسانی جدید دارای ویژگی رایجو (Raiju) است، یک فونت سیستمی جدید که به ادعای این شرکت دارای فضای بهینه‌تر و خواندنش راحت‌تر است. اگر شما صاحب سنس و یا ورسا ۳ باشید به‌زودی خواهید توانست ادعای فوق را قضاوت کنید.

نکته مهم دیگر این است که تمام دکمه‌ها، پس‌زمینه‌ها، آیکون‌ها و رنگ‌ها از لحاظ دیداری بهبود یافته‌اند. علاوه بر این، فیت‌بیت اواس ۵٫۰ حاوی تعداد زیادی استفاده جدید و بهسازی است، مثل تغییراتی که در اندازه متن و عملکرد دکمه‌ها ایجاد شده است.

در آخر باید گفت که فیت‌بیت اواس ۵٫۰ شامل ارتقای رابط کاربری و تعداد زیادی بهسازی است که برای شخصی‌سازی صفحه‌نمایش و بلندگوها در سنس و ورسا ۳ طراحی شده‌اند. به همین دلیل هم این به‌روزرسانی جدید برای ساعت‌های هوشمند قدیمی‌تر فیت‌بیت منتشر نمی‌شود.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید