فیسبوک می‌خواهد به پیام‌رسان پیش‌فرض iOS تبدیل شود

اخبار ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

از آن‌جایی که آیفون برنامه پیش‌فرضی مناسب ارتباط مدرن امروزی به‌صورت پیش‌فرض ندارد و کاربران می‌توانند از بین واتساپ، فیسبوک، iMessage و… هرکدام را انتخاب کنند حالا شرکت فیسبوک در تلاش است تا بتواند مسنجر پیام‌رسان خود را تبدیل به پیام‌رسان پیش‌فرض iOS کند.

بعد از این‌که در بروزرسانی جدید iOS قابلیت انتخاب برنامه پیش‌فرض مرورگر به کاربران داده شد، فیسبوک احساس می‌کند که باید چنین قابلیتی برای انتخاب برنامه پیش‌فرض پیام‌رسان نیز وجود داشته باشد. در این رابطه استن چادنوسکی (Stan Chudnovsky) معاون فیسبوک مسنجر گفت:

ما فکر می‌کنیم که مردم باید قادر باشند تا بین پیام‌رسان‌های مختلف یکی را به‌عنوان پیش‌فرض انتخاب کنند. چه بخواهیم چه نخواهیم همه‌چیز درحال رفتن به همین مسیر است.

این شرکت معتقد است که اگر اپل همانند آندروید عمل کند و اجازه بدهد که کاربران بتوانند پیام‌رسان پیش‌فرض خود را انتخاب کنند، عادلانه‌تر می‌تواند در فضای iOS به رقابت بپردازد. از آن‌جایی که فیسبوک مالک سه پیام‌رسان محبوب دنیا یعنی مسنجر، فیسبوک و واتساپ است، داشتن چنین اجازه و قابلیتی از طرف اپل می‌تواند شکل بازی پیام‌رسان‌ها در فضای iOS را کلا عوض کند. فیسبوک اعلام کرده است که در طی سال‌های اخیر بارها و بارها از اپل خواسته که اجازه دهد کاربران بتواند پیام‌رسان پیش‌فرض خود را عوض کنند اما اپل قبول نمی‌کند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید