فروش قوی سامسونگ در سه‌ماه سوم ۲۰۲۰

سامسونگ الکترانیکس در سه‌ماه دوم امسال میلادی از تخت پادشاهی بازار گوشی پایین آمد و جای خود را به هواوی داد. دلیل اصلی این اتفاق فروش کمتر از انتظار دسته پرچم‌دار گلکسی S20 بود. حال به نظر می‌رسد که این شرکت کره‌ای اکنون در وضعیت بهتری قرار دارد. بنا بر برخی گزارش‌ها، تحلیلگران بر این باورند که به خاطر تجارت قدرتمند نیمه‌رساناها و فروش گوشی‌های هوشمند، سامسونگ می‌تواند خبر از فروشی قوی را در سه‌ماه سوم سال بدهد.

تخمین زده می‌شود که سامسونگ در مقایسه با سه‌ماه گذشته، ۲۰٫۷ درصد افزایش در فروش و ۲۷٫۶ درصد افزایش در سود را شاهد باشد. قیمت تراشه‌های حافظه در بازار بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته، اما با این وجود سامسونگ توانسته است بدون کاهش بزرگی در فروش خود راهش را ادامه دهد. در واقع با توجه به ارزیابی‌های تحلیلگران، تجارت تراشه شرکت کره‌ای می‌تواند سودی برابر با ۵ تریلیون وان (واحد پول کره جنوبی) را تجربه کند.

علاوه بر موارد فوق، گزارش‌ها حاکی از آن است که تجارت سامسونگ در ساخت تراشه‌های نیمه‌رسانا در سه‌ماه سوم با رشد همراه بوده، زیرا این شرکت توانسته است سفارش‌های دو شرکت کوالکوم و انودیا را حفظ کند. بخش دیگری که غول کره‌ای در آن شاهد رشد بوده مربوط به بازار گوشی‌های هوشمند است.

سود حاصل از تجارت گوشی‌های هوشمند سامسونگ در سه‌ماه سوم سال حدود ۴ تریلیون وان ارزیابی می‌شود. این عدد بیش از دو برابر ۱٫۹۵ تریلیون وانی است که این شرکت در سه‌ماه دوم ۲۰۲۰ به‌دست آورده است.

گفته می‌شود سامسونگ توانسته است در سه‌ماه سوم ۲۰۲۰ حدود ۸۰ میلیون واحد گوشی هوشمند را صادر کند که حدوداً ۵۰ درصد بیشتر از فروش سه‌ماه پیشین است. از طرف دیگر فروش تبلت‌های این شرکت به ۱۰ میلیون واحد رسیده که برابر با افزایشی ۴۵ درصدی است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید