سامسونگ در بین ۵ نام تجاری باارزش قرار گرفت

اخبار ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

سامسونگ الکترانیکس به‌تازگی خبر از قرار گرفتن این شرکت در فهرست پنج برند برتر جهانی سال ۲۰۲۰ داده است. این فهرست توسط اینتربرند (Interbrand) تهیه می‌شود که یک شرکت رایزنی جهانی است.

در رتبه‌بندی اینتربرند، سامسونگ بعد از نا‌م‌هایی تجاری مانند اپل، آمازون، مایکروسافت و گوگل در جایگاه پنجم می‌ایستد. با مبلغی برابر با ۶۲٫۳ میلیارد دلار، غول کره‌ای به بالاترین ارزش نام تجاری خود تاکنون دست یافته است. این موفقیت در زمانی به‌دست آمده است که سامسونگ به‌ خاطر ویروس کرونا با مشکلاتی روبه‌رو شد. با این حال ارزش نام تجاری این شرکت در مقایسه با ۶۱٫۲ میلیارد سال ۲۰۱۹، ۲ درصد افزایش یافته است.

خیزش آهسته و مداوم اما ضروری سامسونگ عاملی است که قرار گرفتن این شرکت در بین ۵ نام برتر تجاری کمک کرده است. غول کره‌ای در شرایطی به رتبه پنجم رسیده  که از سال ۲۰۱۷ در رده ششم حضور داشته است. سامسونگ رشد متوالی خود در زمینه ارزش نام تجاری را از سال ۲۰۰۰ شروع کرد، جایی که در آن زمان در رده ۴۳ فهرست اینتربرند ساکن بود. از آن زمان، سازنده سری گلکسی در سال ۲۰۱۲ وارد رتبه دهم و در سال ۲۰۱۷ توانست در رتبه ششم قرار گیرد.

سامسونگ در بیانه‌ای رسمی،«حرکت رو به بالای خود در فهرست ۱۰۰ نام تجاری باارزش جهان را نتیجه تولید و پدید آوردن مداوم محصولات جدید و فعالیت گسترده تجاری در سراسر جهان می‌داند». این شرکت همچنین افزوده است که واکنش و سازگاری سریعش با بحران ویروس کرونا یکی از عامل‌های کلیدی در قرار گرفتن در این رتبه بوده است.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید