دو قابلیت مورد انتظار به نسخه وب واتس‌اپ می‌آیند

واتس‌اپ که یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌هاست، قصد دارد پشتیبانی از تماس صوتی و تصویری را برای نسخه تحت وب خود امکان‌پذیر کند. این دو قابلیت جدید برای چندین سال در گوشی‌های هوشمند حضور داشته‌اند و قرار است به‌زودی میهمان نسخه وب این اپلیکیشن نیز باشند.

با استناد به گزارشی که از سایت WABetaInfo منتشر شده است، دو قابلیت جدید یادشده در کد‌های آخرین به‌روزرسانی نسخه وب واتس‌اپ کشف شده‌اند. آنها توانسته‌اند این قابلیت‌ها را که هنوز در مرحله توسعه قرار دارند به‌صورت یکپارچه درآورند.

سایت WABetaInfo اعلام کرده است که عملکرد تماس صوتی و تماس تصویری فعلاً در مرحله سنجش بتا قرار دارند. این سایت همچنین تصاویری نیز از این قابلیت‌های مورد انتظار منتشر کرده است.

زمانی که یک تماس صوتی دریافت می‌شود، کاربر از طریق یک پنجره پاپ آپ از آن خبردار شده و می‌تواند آن را رد کند یا بپذیرد. هنگامی هم که یک تماس صورت می‌گیرد، پنجره دیگری ظاهر می‌شود که عملکرد‌های معمولی مانند بی‌صدا کردن و اتمام تماس را دربر دارد. افزون بر این، گزارش یادشده ادعا می‌کند که واتس‌اپ آماده است تا در آینده  تماس صوتی و تصویری را در گروه‌ها نیز سنجش کند.

مسلماً به‌روزرسانی جدید هنوز رسماً از طرف شرکت واتس‌اپ اعلام نشده است. پس هنوز دقیقاً مشخص نیست که در چه زمانی منتشر خواهد شد. اما سایت WABetaInfo بر این باور است که ویژگی‌های جدید تقریباً باثبات عمل می‌کنند. حداقل از این ادعا این‌طور برمی‌آید که برای دریافت به‌روزرسانی جدید لازم نیست مدت زیادی صبر کرد.

گروه توسعه واتس‌اپ قرار است به‌زودی یک قابلیت جذاب را منتشر کنند که برای سال‌ها کاربران آن را خواستار بوده‌اند. این قابلیت، امکان پشتیبانی هم‌زمان از چندین دستگاه تنها با یک حساب کاربری است. با استناد به WABetaInfo، این قابلیت در مرحله نهایی توسعه قرار دارد و قدم بعدی این است که گروه توسعه اپلیکیشن بتای آن را در اختیار کاربران قرار دهد. این سایت توصیه می‌کند که اگر کسی علاقه‌‌مند به تجربه قابلیت‌های جدید است، مطمئن شود که از نسخه بتای اندروید و iOS واتس‌اپ استفاده می‌کند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید