گزارش سامسونگ از عملکرد مالی خود در سه‌ماه سوم سال

اخبار ، گزارش مالی ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰

سامسونگ به‌تازگی نتایج عملکرد مالی خود در سه‌ماه سوم سال ۲۰۲۰ را منتشر کرده است. این شرکت در بازه یادشده درآمدی برابر با ۵۹٫۱ میلیارد دلار به‌دست آورده است که از مدیریت منعطف زنجیره تأمین و تقاضای بالای مشتریان ناشی می‌شود. در مقایسه با سه‌ماه دوم سال ۲۰۲۰، سود حاصل از عملکرد سامسونگ با ۵۲ درصد افزایش به ۱۲٫۳۵ میلیارد دلار رسیده که فروش قدرتمند در بازار گوشی‌های هوشمند و دیگر محصولات الکترونیک عامل اصلی این اتفاق است.

به خاطر افزایش تقاضا در بازار در سه‌ماه سوم، فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ ۵۰ درصد افزایش یافته است. افزون بر فروش پرچم‌دارهایی مانند گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی Z فولد ۲، فروش قدرتمند سازنده کره‌ای در بازارهای بزرگی مانند هند رشدی این چنین در بازه جولای تا سپتامبر را رقم زده است. با این حال، این شرکت انتظار دارد به دلیل فروکش کردن تب انتشار پرچم‌دارهای جدیدش، در سه‌ماه چهارم سال کاهشی در میزان صادرات گوشی‌های هوشمند این سازنده صورت پذیرد. سامسونگ قصد دارد در سال جدید میلادی با انتشار گوشی‌های منعطف جدید و همچنین گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه ۵G ، فروش خود را بالا ببرد.

همان‌طور که تقاضا برای گوشی‌های هوشمند در سه‌ماه سوم افزایش چشمگیری داشته است، این افزایش چشمگیر را می‌توان در تراشه‌ها و CIS نیز مشاهده کرد. به گزارش بخش محصولات برقی سامسونگ، تلویزیون‌های رده‌بالا و لوازم‌خانگی نیز رشدی خوبی را در میزان فروش تجربه کرده‌اند.

با توجه به داغ شدن میدان رقابت در بازار گوشی‌ها و لوازم برقی، سامسونگ انتظار دارد تا در سه‌ماه  پایانی امسال میلادی، سود این شرکت با کاهش روبه‌رو شود. سازنده کره‌ای انتظار تقاضای ضعیفی نیز در تراشه‌های حافظه از سوی مشتریان بخش سرورها دارد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید