تهدید آمریکایی برای گلکسی نوت4

تهدید آمریکایی برای گلکسی نوت4

ممنوع شدن فروش محصولات الکترونیکی تولید شده توسط آسیایی ها, مخصوصا سامسونگ در آمریکا و دیگر کشور های قاره ی آمریکا سابقه ای دیرینه دارد. از زمان عرضه ی اولین آیپد و آیفون 3GS تا کنون همواره شکایات اپل کابوسی برای سامسونگی ها بوده است. اما اگر فکر میکنید اینبار هم اپل قصد ممنوع الفروش کردن محصولات سامسونگ را دارد سخت در اشباهید.

گویا پس ار کشمکش های متعدد اپل و سامسونگ و همچنین غول ردموندی مایکروسافت, باید منتظر ضربات انویدیا به سامسونگ نیز باشیم. حتما میگرسید انویدیا دیگر چرا؟! شرکت انویدیا اعلام کرده است که کمیسیون تجارت بین‌المللی آمریکا به تازگی موافقت خود را برای بررسی محصولاتی که در شکایت اخیر  این شرکت از سامسونگ و کوالکام نام آنها آمده ابراز داشته است. پس از این بررسی اعلام خواهد شد که آیا این محصولات اجازه به فروش رسیدن در آمریکا را خواهند داشت یا خیر.

در همین راستا کمیسیون تجارت بین‌المللی آمریکا پذیرفته است تا پروند شکایت انویدیا از سامسونگ و کوالکام را مورد بررسی قرار دهد. شکایتی که جلوگیری از فروش جدیدترین محصولات سامسونگ یعنی گلکسی نوت 4 و گلکسی نوت اِج را در آمریکا  هدف گرفته است. طبق اظهارات انویدیا، تمامی پردازنده‌های اکسینوس ساخت شرکت کره ای سامسونگ و همچنین برخی از پردازنده‌های شرکت کوالکام مانند اسنپ‌دراگون 80 0 ، 801، و 805 که در بزرگترین پرچم داران اندرویدی به چشم میخورند پتنت‌های این کمپانی را کپی و یا نقض کرده‌اند.

به همین دلیل انویدیا طی شکایت نامه ای خواستار ممنوع الفروش شدن محصولات اخیر سامسونگ یعنی گلکسی نوت4 . گلکسی نوت اج و هچنین محصولات قدیمی تری مانند گلکسی نوت3 و گلکسی اس5 شده است. دیوید شانون، معاون ارشد مدیرعامل و مدیر اداری شرکت انویدیا دراینباره می‌گوید: ما از تصمیم ITC مبنی بر انجام تحقیقاتی در مورد پتنت‌های GPU انویدیا خرسندیم و در حال آماده‌سازی مدارک خود برای ارائه به این سازمان هستیم.

این اولین بار نیست که این کمیسیون ادعاهای مربوط به نقض پتنت توسط سامسونگ را بررسی می‌کند، پیش از این نیز شاهد رأی این کمیسیون به نفع اپل در مقابله با سامسونگ بودیم. البته اپل موفق به جلوگیری از فروش محصولات قدیمی سامسونگ شد در حالی که شکایت اخیر شرکت انویدیا جدیدترین محصولات سامسونگ را مورد هدف قرار داده است.

سامسونگ هنوز فروش گلکسی نوت های جدید را شروع نکرده است و انتظار میرود که عرضه ی این محصول را از 25 مهر ماه در آمریکای شمالی شروع کند. باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا انویدیا میتواند به ممنوع الفروش شدن پیش از موعد سامسونگ در آمریکا دست پیدا کند؟

0

ارسال یک دیدگاه