تست باتری گوشی های موجود در بازار ( قسمت اول )

اخبار ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۹

تست باتری گوشی های موجود در بازار ( قسمت اول )

یکی از اصلی ترین گزینه ها در حین فرآیند خرید اسمارت فون ها عملکرد باتری آن ها می باشد. خرید بهترین و قوی ترین اسمارت فون ها هم با بازده پایین باتری به هیچ وجه توصیه نمی شود. لذا تصمیم گرفتیم تا در سلسله مقالاتی نتایج بررسی های انجام شده بر روی باتری های گوشی های موجود در بازار را که در آزمایشگاه های معتبر GSMArena صورت گرفته است را به اطلاع شما نیز برسانیم. در ابتدا تصمیم من این بود که نتایج حاصل از بررسی گوشی های روز را قرار دهم اما بعد با توجه به این نکته که اولا زمان انجام این تست ها با زمان ورود گوشی ها به کشور ما اغلب دچار فاصله زیادی است و دوما با توجه به شرایط کنونی اقتصادی و بازار نابسامان ارز توان خرید بسیاری از گوشی های مدل روز برای اکثریت فراهم نیست تصمیم گرفتم تا این بررسی ها را از گوشی های قدیمی تر شروع کنیم که هم در بازار کشور ما موجود می باشند و هم اینکه گوشی هایی با قیمت های مناسب تر نیز در بین آن ها دیده می شود و دست کاربران برای خرید بازتر می باشد و سپس به گوشی های روز بازار و مدل های جدید تر برسیم. در هر قسمت ما به بررسی تست های باتری  2 گوشی در سه قسمت ” مدت زمان دوام باتری در مکالمه، مدت زمان دوام باتری در وب گردی و مدت زمان دوام باتری در پخش ویدئو” می پردازیم. با تک فارس و این سلسله مقالات همراه باشید.

مجموعه اول : تست باتری گوشی های Sony Ericsson Xperia Neo V و BlackBerry Curve 9380

تست باتری گوشی Sony Ericsson Xperia Neo V

Xperia Neo V به صفحه نمایش 3.7 اینچی با رزولوشن 854 در 480 مجهز می باشد. پردازنده تک هسته ای این گوشی هوشمند مدل مورد علاقه سونی اریکسون یعنی Qualcomm MSM8255 Snapdragon با فرکانس کاری یک گیگاهرتز و چیپست گرافیکی Adreno 205 می باشد و در نهایت یک گیگابایت نیز حافظه رم دارد. سیستم عامل این اسمارت فون اندروید با ویرایش نان زنجفیلی (v2.3.4) می باشد و در نهایت باتری این اسمارت فون مدلی 1500 میلی آمپری می باشد.

neov

همانطور که در تست ها مشاهده می کنید مدت زمان دوام باتری در مکالمه هشت ساعت و چهل و یک دقیقه می باشد که از این قسمت گوشی نمره قبولی می گیرد و لبخند رضایت را بر لبان کاربرانی که بیشترین کاربردشان با گوشی مکالمه است می نشاند. اما زمانی که نوبت به تست دوم یعنی مدت زمان دوام باتری در وب گردی می رسد این اسمارت فون بسیار بسیار شرمنده می شود! چهار ساعت و بیست دقیقه بهترین زمان ثبت شده برای این گوشی می باشد. لازم به ذکر است که در این تست رنک این گوشی چهارده در بین هفده اسارت فون می باشد. در بخش مدت زمان دوام باتری در پخش ویدئو نئو وی برای اعاده حیسیت ظاهر شد و توانست به خوبی از حیثیت خودش دفاع کند! Xperia Neo V در این قسمت توانست میزان زمان هفت ساعت و چهل و پنج دقیقه را برای خود ثبت کند و تا حدودی خاطره تست بد قبلی را پاک کند. در نهایت برای ما کاربران وطنی که آنچنان دسترسی به نت با استفاده از گوشی نداریم و بیشتر اتصالمان به شبکه اینترنت با استفاده از PC ها و یا تبلت ها خواهد بود Xperia Neo V می تواند گزینه مناسبی از لحاظ باتری باشد چون هم مدت زمان دوام باتری در مکالمه ی خوبی دارد و هم مدت زمان دوام باتری در پخش ویدئو آن راضی کننده می باشد. در نهایت زمان استند بای گوشی نیز عددی فوق العاده و مورد قبول بود. در صورتی که به طور متوسط روزانه حدود یک ساعت با گوشی خود هر یک از 3 فعالیت مورد نظر را انجام دهید Xperia Neo V حدود چهل و دو ساعت برای شما شارژ نگه می دارد که زمانی قابل قبول و راضی کننده می باشد.

تست باتری گوشی BlackBerry Curve 9380

BlackBerry Curve 9380 به صفحه نمایش 3.2 اینچی با رزولوشن 480 در 360 مجهز می باشد. پردازنده این گوشی هوشمند مدلی با فرکانس کاری 806 مگاهرتزی می باشد و خبری از چیپست گرافیکی در آن نیست. در نهایت 512 مگابایت نیز حافظه رم دارد. سیستم عامل این اسمارت فون اندروید BlackBerry OS v7.0 می باشد و در نهایت باتری این اسمارت فون مدل  Li-Ion (JM-1)  1230 میلی آمپری می باشد.

curve9380

همانطور که در تست ها مشاهده می کنید مدت زمان دوام باتری در مکالمه شش ساعت و پنجاه و دو دقیقه می باشد که از این قسمت گوشی نمره قبولی نمی گیرد و باعث خشم کاربرانی که بیشترین کاربردشان با گوشی مکالمه است می شود! لازم به ذکر است گوشی در میان هجده مورد تست شده هفدهم شد! اما زمانی که نوبت به تست دوم یعنی مدت زمان دوام باتری در وب گردی می رسد این اسمارت فون بسیار بسیار قوی ظاهر می شود. مدت زمان شش ساعت و چهل دقیقه بهترین نتیجه برای این گوشی می باشد. لازم به ذکر است که در این تست رنک این گوشی در بین سایرین سوم می باشد. در بخش مدت زمان دوام باتری در پخش ویدئو BlackBerry Curve 9380 باز هم شرمسار است! BlackBerry Curve 9380 در این قسمت توانست میزان زمان پنج ساعت و نه دقیقه را برای خود ثبت کند و تا حدودی خاطره خوب تست قبلی را نیز پاک کند. در نهایت برای ما کاربران وطنی که آنچنان دسترسی به نت با استفاده از گوشی نداریم و بیشتر اتصالمان به شبکه اینترنت با استفاده از PC ها و یا تبلت ها خواهد بود BlackBerry Curve 9380 به نظر شخصی خودم نمی تواند گزینه مناسبی از لحاظ باتری باشد چون هم مدت زمان دوام باتری در مکالمه آن آنچنان عالی نیست و هم مدت زمان دوام باتری در پخش ویدئو آن راضی کننده نمی باشد. در نهایت زمان استند بای گوشی نسبت به خرابکاری هایی که در دو تست از سه تست قبلی انجام داد عددی جالب و مورد قبول بود. در صورتی که به طور متوسط روزانه حدود یک ساعت با گوشی خود هر یک از 3 فعالیت مورد نظر را انجام دهید BlackBerry Curve 9380 حدود سی و نه ساعت برای شما شارژ نگه می دارد که زمانی قابل قبول و راضی کننده می باشد.

به سلامتی به پایان مجموعه اول رسیدیم. از این پس سعی میکنم به طور مرتب و با نظم خاصی مثلا هر 3-4 روز یک بار یک قسمت از این مجموعه را برای شما کاربران گرامی تک فارس آماده کنم و برای شما خوبان این مجموعه مقالات را ارائه کنم. امیدوارم که راهگشای شما باشد یا حداقل در طی مطالعه این مجموعه ها نکته ای به اندوخته ها و اطلاعات شما عزیزان اضافه کرده باشم. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم. حتما ما را از نظرات خود آگاه کنید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید