از حقوق ip آنلاین خود محافظت کنید:

از حقوق ip آنلاین خود محافظت کنید:

- دراخبار تکنولوژی

 

این روزها بسیاری از مدیران وبسایت ها در نظر دارند تا نسبت به محافظت از سایت خود دید بازتری داشته باشند و البته که باید هم همینگونه باشد چرا که امروزه مسئله هک و امنیت وبسایت ها بسیار مهم و مورد توجه است و باید به آن به خوبی دقت شود.

هر کسی که بر روی محیط آنلاین در حال انجام امور خود می باشد باید بداند که همیشه در معرض حملات خطرناک از سوی افراد سودجو می باشد و هیچ گاه امنیت وبسایت خود را نمی تواند به 100 درصد برساند چرا که همیشه یک نفر هم که شده یافت می شود تا نایاب ترین باگ ها را پیدا کرده و از طریق آن شروع به هک سایت شما کند.

در ابتدا باید بدانید که وبسایت شما برای چند نفر ساخته شده و در واقع قرار است تا چند نفر مدیریت وبسایت شما را به عهده گیرند و آن را هدایت کنند؟

دانستن اینکه واقعا برای حفظ امنیت سایت خود باید چه نکاتی را بدانیم خود امری مهم و ضروری است. اولین کاری که برای رعایت قانون کپی رایت باید به آن توجه کنید این است که یک لوگو برای سایت خود تعیین کنید . در این صورت باعث می شود تا افراد سودجو نتوانند به راحتی از وبسایت شما و مطالب آن بدون ذکر منبع استفاده کنند . حتی می توانید لوگوی سایت خود را بر روی تمامی فایل های موجود در سایت خود به صورت کمرنگ بیاندازید تا بتوانید صحت سایت خود را تعیین کنید.

اما حال فرض کنید که افرادی از مطالب سیت شما بدون ذکر منبع استفاده کردند و یا تعدادی از طراحی های هنری شما در سایتتان را بدون مجوز در سایت خود استفاده می کنند .

اولین اقدامی که باید در برابر این حرکت ها انجام دهید این است که سعی کنید یک شماره تماس و یا یک راه ارتباطی مثل ایمیل و… پیدا کرده و به صورت کاملا مودبانه با طرف مقابل خود صحبت کنید . شاید طرف مقابل خود از انجام این کار خود آگاهی ندارد و نمی داند که کپی طرح ها در وبسایت امری غیر قانونی تلقی می گردد.

اما اگر باز هم طرف مقابل خود را برای توقف ادامه کار راضی نکردید باید از راه قانونی اقدام نمایید .شما حتی می توانید از طرف مقابل خود بخواهید که چرا باید طرح های شما را بدون اجازه بردارد و کپی کند؟

راه ها و چک هایی وجود دارد که می تواند در این راه مفید و ضروری باشد:

Companies house web check

برای اینکه بتوانید کمپانی های دیگر را که با اسامی مشابه شما رجیستر شده اند از سایت wck2.companieshouse.gov.uk استفاده کنید. از زمانی که این چک رونق پیدا کرده است این ریسک هم کاهش پیدا کرده و چیزها در اینترنت تغییر پیدا کرده است . اگر در این سایت یک کمپانی شبیه به برند شما ثبت شده باشد و کالاهایی مشابه با کارهای شما ارائه می دهد مطمئن باشید که خطر سو استفاده از طرح های هنری شما وجود دارد.این موضوع می تواند به شدت روی هدر رفتن زحمات شما برای تشکیل برند خود بسیار تاثیر گذار باشد.

Domain name check

می توانید با یک جست و جوی ساده در گوگل برای domain name check  تعدادی ابزار سودمند نظیر whols search که شما را قادر می سازد متوجه شوید که آیا اسامی دامنه مشابه با شما اخیرا توسط رقبای خود به تملک درآمده است و آن را در اختیار شما قرار می دهد.

Trademark search

بررسی و جست و جو در سایت intellectual property offlice شما را توانا می سازد تا متوجه شوید که آیا شخص دیگری کلمه یا عبارت و یا لوگوی مشاهبهی که شما در فعالیت تجاری خود استفاده می کنید بهره می گیرد یا خیر . البته اگر به جست و جوی بیشتری نیاز داشتید باید با دقت بیشتری بر روی مفاهیم مشابه باشید.

برای اینکه بتوانید امنیت بیشتری را برای فعالیت آنلاین خود داشته باشید به سایت www.lawblacks.com مراجعه کنید.

برگرفته از بزرگراه رایانه

 

0

ارسال یک دیدگاه