آندروید: شروع برنامه نویسی با آندروید و جاوا

چگونه ، مقالات ۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۰

شاید این سوال ذهن شما را نیز درگیر کرده باشید که برنامه های عظیم آندروید را با چه ابزاری طراحی و تولید می‌کنند. در ادامه میتوانید با ابزار برنامه نویسی آندروید آشنا شده و آنها را به طور کامل دانلود کنید. همچنین شما با مراجعه به فروشگاه های نرم افزاری سراسر کشور، میتوانید این برنامه ها را خریداری کنید. با ما همراه باشید تا جلسه اول آموزش برنامه نویسی آندروید را پشت سر بگذاریم.

شما برای شروع به دانش اندکی در رابطه با نصب نرم افزار ها در ویندوز دارید. زیاد مقدمه چینی نمی‌کنم و بهترین ابزار برای برنامه نویسی آندروید را به شما معرفی خواهم کرد:

courseone

اول: بستر نرم افزاری JDK و JRE

JDK (و JRE) نرم افزاری است که به ویندوز شما قابلیت اجرا و کامپایل کد های جاوا را می‌دهد. این نرم افزار در موقع اجرا کردن Eclipse که در وهله ی بعدی به آن میپردازیم، به شما کمک شایانی خواهد کرد. شما از لینک زیر میتوانید این برنامه را دانلود کنید. ما در برنامه نویسی خود از JDK 7 استفاده میکنیم، بهتر است شما نیز از این نرم افزار استفاده کنید.

دانلود JDK و JRE | لینک از سایت ایرانی

آموزش نصب:

  1.  ابتدا فایل نصبی JDK را اجرا کنید.
  2. بر روی گزینه Next کلیک کنید.
  3. محل نصب را انتخاب کنید.
  4. بر روی Next کلیک کنید.
  5. منتظر بمانید تا پروسه ی نصب تکمیل گردد.
  6. بر روی Close کلیک کرده و خارج شوید.

متغیر های محیطی لازم برای نصب(JDK (Envinment Variables

به مسیر زیر رفته:

Start – Control Panel – System – Advanced System Settings

008

سپس بر روی تب Advanced کلیک کنید. در قسمت پایین بر روی گزینه Envinment Variables کلیک کرده تا پنجره ای باز شود.

009

بر روی New که در بالای System Variables قرار دارد، کلیک کرده و برای مقدار Variable مقدار JAVA_HOME قرار داده و برای Variable Value مسیر دقیق محلی که JDK را نصب کرده اید، بدهید. به طور مثال:

\D:\Program Files\Java\JDK1.7.0

010

 

حال به دنبال گزینه Path در System Variables بگردید و روی آن کلیک کنید و به قسمت Variable Value محل نصب دقیق JDK به همراه bin را بدهید:

D:\Program Files\Java\JDK1.7.0\bin

011

 

دقت داشته باشید به آخر آدرس و در کنار کلمه بین bin یک علامت ” ; ” قرار دهید.

نصب JDK به پایان رسید!

SDK آندروید

SDK مخفف واژه Software Develpoment Kit بوده و میتوان گفت که ابزار برنامه نویسی اندروید را در اختیار شما قرار میدهد. شما با دانلود و ریختن این برنامه در کنار Eclipse، در این نرم افزار میتوانید به برنامه نویسی راحت تر در اکلیپس بپردازید.

دانلود SDK آندروید

Eclipse | محیط برنامه نویسی آندروید

شاید مهمترین قسمت جلسه اول همین قسمت باشد. شما میتوانید از سایت رسمی این برنامه دریافت کنید. این برنامه کاملا رایگان بوده و لازم نیست هزینه ای در قبال آن پرداخت کنید.

پس از اینکه برنامه دانلود شد، آنرا از حالت فشرده خارج کرده و در درایوی که JDK را نصب کرده اید، قرار دهید. شایان ذکر است که فولدر اختصاصی برای آن درست کنید و در کنار آن نیز SDK را کپی کنید. حال شما میتوانید با کلیک بر روی eclipse.exe برنامه را اجرا کنید. اگر برنامه اجرا نشد، حتما مشکلی در حین نصب JDK به وجود آمده است.

خب! Eclipse را اجرا کرده و به تب Edit رفته و در انتهای آن بر روی Prefences کلیک کرده و به تب Android رفته و بر روی Browse… کلیک کرده سپس آدرس دقیقی که SDK در آن قرار دارد را به آن بدهید و بر روی گزینه OK کلیک کنید. به طور مثال:

android-techfars1

[آپدیت]مشکل عدم وجود تب آندروید

این مشکل میتواند یک دلیل داشته باشد، آن هم اینکه نسخه SDK که شما نصب کرده اید، فاقد ADT یا همان Android Develpoment tools می‌باشد. برای رفع مشکل ADT را از لینک زیر دانلود کرده و در کنار SDK خود نصب کرده و Eclipse را از اول اجرا کنید:

لینک دانلود ADT

 

تبریک میگوییم! کامپیوتر شما برای برنامه نویسی آماده است!

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید