دیسک های Ultra HD Blu-ray در تعطیلات امسال از راه می رسند

اخبار ، تکنولوژی آینده ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۱

شاید عرضه ی دیسک های Ultra HD Blu-ray یک گام بزرگ دیگر در زمینه ی حافظه های قابل حمل ( اعم از دیسک، هارد و … ) باشد. انجمن دیسک های Blu-ray اعلام کرده است که بنا به درخواست شرکت هایی که با آن ها در تجارت هستند، قابلیت استفاده از فرمت UHD نیز در این دیسک ها، به یک نیاز بدل شده است و آن ها در بیست و چهارم آگوست، این نوع بلو-ری ها را معرفی و آن ها را در تعطیلات امسال عرضه خواهند کرد.

با توجه به اینکه امروزه استفاده از رزولوشن 4K، امری طبیعی محسوب می شود، آن ها این تصمیم را در بهترین زمان گرفته اند. هم اکنون نیز کاربران بسیاری از نبود هم چنی قابلیتی، شکایت داشتند و شاید این خبر خوبی برای آن ها باشد.

2015-08-08-image

 

رزولوشن 3840 در 2160 حال حاضر امکان دست یابی به فریم ریت 60 فریم در هر ثانیه را برای سازندگان فیلم های سینمایی فراهم آورده است. البته توجه داشته باشید که شما به یک تلویزیون برای اجرای این کیفیت و فریم ریت همچنین نیاز دارید.

دیسک های Ultra HD Blu-ray طبیعتا قابلیت Backward Compatible را خواهند داشت که به کاربران اجازه ی استفاده از فیلم های 1080P Full HD را نیز می دهد. این نوع دیسک ها هم چنین از یک ویژگی جدید به نام “digital bridge” بهره می برند که به استفاده کنندگان آن اجازه ی تهیه ی یک کپی دیجیتالی از دیسک را می دهد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید