آموزش تنظیم Screen Saver در ویندوز 10

سیستم عامل ، یادگیری و آموزش ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰

ظاهرا به نظر می رسد که مایکروسافت تنظیم محافظ صفحه نمایش را حذف کرده است اما این چنین نیست , و این کار بسیار راحت تر شده است و تنها سختی آن پیدا کردن آن بخش از طریق کنترل پنل است .

محافظ صفحه نمایش یا همان اسکرین سیور برای بسیار از ما جالب است و باعث شادی می شود و همچنین نمای زیبایی بعد از چند دقیقه بیکار ماندن کامپیوتر , به صفحه ی آن می دهد و حال ما قصد داریم تا نحوه ی تنظیم این یار قدیمی ویندوز را برای شما نمایان سازیم .

همانطور که گفته شد اسکرین سیور باعث شادی می شود . در ویندوز 8.1 شما می توانستید تا با وارد شدن به کنترل پنل و رفتن به بخش شخصی سازی یا همان Personalization محافظ صفحه نمایش خود را انتخاب کنید .

اما مایکرو سافت اسکرین سیور را در ویندوز 10 را چندان لازم ندانسته است و آن را از منوی شخصی سازی ویندوز 10 که چندان با نسخه های قبلی شباهتی ندارد حذف کرده است .

در منوی تم بسیاری از تنظیمات قدیمی ویندوز 8.1 مانند تصویری که مشاهده می کنید در ویندوز 10 هنوز وجود دارد اما متاسفانه خبری از محافظ صفحه نمایش اینجا هم حضور ندارد .

اما همانظور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید با رفتن به بخش Lock screen به منوی زیر وارد خواهید شد .

حالا شما می توانید با جست و جوی screen saver منوی محافظ صفحه نمایش را پیدا کنید .

بعد از جست و جو رسیدن به “ Change screen saver ” خواهید رسید با که بعد از انتخاب این گزینه پنجره ای برای شما باز خواهد شد .

بله , حالا اسکرین سیور پنجره ی مخصوص و البته همیشگی خود را دارد و شما می توانید با انتخاب یک اسکرین سیور از بین اسکرین سیور های پیش فرض یا آنهایی که خودتان بر روی ویندوز 10 نصب کرده اید , انتخاب کنید .

همچنین اگر محافظ صفحه نمایش مد نظر شما تنظیمات مخصوص داشت می توانید مانند سابق از بخش Setting به آن ها دسترسی داشته باشید .

با تک فارس همراه باشید .

12345678910 (2 رای, میانگین آرا 10٫00 از 10)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید