ترفند: آموزش استفاده از کلید F2 برای کپی کردن سریع در ورد

اصولا هنگامی که به تایپ کردن در نرم افزار هایی مانند ورد مشغول هستید، زمان چیزی است که به صرفه جویی در آن نیاز دارید، برای کم کردن مدت زمان یک تایپ چدا از سریع تایپ کردن مطالب، استفاده از ترفند ها و میانبر ها برای سریع تر آماده شدن مطلب به شما کمک شایانی می کند، ما نیز در این قسمت از ترفند ها به شما نحوه استفاده از کلید “F2” را برای انتقال سریع مطالب در ورد به شما آموزش دهیم.

شما به جای استفاده از برش و قرار دادن با ماوس می توانید از کلید های “Ctrl + X” و “Ctrl + V” استفاده کنید، این کار باعث می شود که در انجام کار ها سریع تر شوید و همیشه زمان چیزی است که به آن باید توجه کنید. برای کپی کردن نیز می توانید از کلید های “Ctrl + C” استفاده کنید. شما می توانید متن و تصاویر را با استفاده از کلید “F2” و سپس زدن کلید “Enter” به مکانی دیگر انتقال دهید.

ابتدا مطلب مورد نظر را هایلایت کنید.

01_selecting_text

سپس مکان نما را به قسمتی که می خواهید مطلب شما به آن جا انتقال داده شود، ببرید.

02_move_to_where

“Enter” را فشار دهید. مشاهده می کنید که مطلب شما حال می خواهد متن باشد یا عکس به آن مکان انتقال داده شده است.

03_text_moved

شما حتی می توانید با استفاده از “F2” مطالب را کپی کنید. برای این کار کافی است که مطلب مورد نظر را هایلایت کرده و سپس از کلید های “Shift + F2” استفاده کنید. حال مکان نما را به قسمتی که در نظر دارید ببرید و سپس کلید “Enter” را فشار دهید تا مطلب مورد نظر در مکان مشخص قرار کپی شود.

در نظر داشته باشید که هر دو میانبر “F2” و “Shift + F2” یک بار قابل استفاده می باشند. برای چند بار استفاده باید از کلید های زیر استفاده کنید.

برای برش یا Cut  باید از کلید های “Ctrl + X” استفاده کنید.

برای کپی یا Copy باید از کلید های “Ctrl + C” استفاده کنید.

در آخر برای قرار دادن یا Paste باید از کلید های “Ctrl + V” استفاده کنید.

امیدوارم این ترفند برای شما مفید بوده باشد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید