Surface Book مایکروسافت امتیاز یک از 10 را در قابلیت تعمیرپذیری دریافت کرد

Surface Book مایکروسافت امتیاز یک از 10 را در قابلیت تعمیرپذیری دریافت کرد

- دراخبار تکنولوژی

اگر از علاقه مندان دنیای گجت ها باشید احتمالا نام سایت ifixit را شنیده اید. کارکنان این سایت برای علاقه شدیدشان به باز کردن بدنه گجت ها و شناخت قطعات داخلی آن ها بسیار شناخته شده اند، در گذشته هم گجت های بسیاری را مانند Microsoft Surface Pro 2 ، Sony PlayStation 4 ، Apple’s iphones و iPad Mini 4 باز کردند و قطعات داخلی آن ها و میزان آسانی تعمیر آن ها را بررسی کردند. در آخرین فعالیت آنها، این Surface Book مایکروسافت بود زیر ذره بین این افراد رفت که در نهایت توانست نمره یک از 10 را در میزان آسانی تعمیرپذیری دریافت کند، در حقیقت این نمره خبر از این می دهد که این گجت غیرقابل تعمیر است.

مایکروسافت در این سایت سابقه خوبی ندارد و تقریبا تمامی گجت هایش نمره ای نزدیک به یک دریافت کرده اند و نمی توان از شنیدن یک نمره پایین دیگر متعجب شد. به گفته این سایت کل مراحل جدا سازی قطعات Surface Book در مجموع 30 مرحله بوده است و این سایت به بیان بزرگ ترین مشکلات این گجت در هنگام تعمیر پرداخت:

  • پس از باز کردن درب پشتی که کار بسیار سختی است متوجه می شوید که باتری با چسب به صفحه نمایش به سختی چسبیده است و امکان جدا سازی آن بسیار سخت است.
  • LCD صفحه نمایش با پنلی که در آن قرار گرفته است یک پارچه است که جداسازی و تعویض آن بسیار سخت است.
  • پردازنده و رم این گجت به مادربرد لحیم شده اند.
  • یک چسب بسیار قوی اکثر قطعات دیگر مانند صفحه نمایش و هر دو باتری را سر جای خود نگه داشته است.
  • برای جداسازی اکثر قطعات شما نیاز که جدا کردن کامل مادربورد هستید.

در گذشته Surface Pro 4 کمپانی ماکروسافت هم نمره دو از 10 را دریافت کرد که مشکلات مشابهی مانند Suface Book داشت.

0

ارسال یک دیدگاه