سامسونگ Exynos 8890 را رسما معرفی کرد: GPU جدید، هسته های اختصاصی و بهبود در عملکرد و مصرف باطری

سامسونگ Exynos 8890 را رسما معرفی کرد: GPU جدید، هسته های اختصاصی و بهبود در عملکرد و مصرف باطری

یک روز بعد از معرفی رسمی اسنپدراگون 820 از سوی کوالکام، حالا نوبت به سامسونگ رسیده است تا از جدیدترین پردازنده خود که قرار است در Galaxy S7 مورد استفاده قرار گیرد رو نمایی کند. سامسونگ امروز به صورت رسمی از پردازنده اگزینوس 8890 خود پرده برداشت که استفاده از هسته های اختصاصی، بهبود در کارایی و عملکرد کلی نسبت به نسل قبلو نیز مودم LTE و GPU جدید برای بهبود عملکرد گرافیکی همه از ویژگی های جدید این پردازنده هستند. با ما در تکفارس همراه باشید.

اگزینوس 8890 که پردازنده ای 8 هسته ای و 64 بیتی می باشد، دومین پردازنده این شرکت محسوب می شود که با لیتوگرافی 14nm FinFET ساخته شده است. این پردازنده برخلاف اگزینوس 7420، یک پردازنده تک چیپستی است که منزلگاه اولین CPU اختصاصی سامسونگ با ساختار ARMv8 نیز می باشد. اگزینوس 8890 سامسونگ، دارای مودم جدید LTE Cat.12 و LTE Cat.13 است که می تواند کیفیت تماس های صوتی و سرعت دانلود و آپلود را افزایش دهد و باعث بهبود در عملکرد کلی گوشی شود. با استفاده از مودم Cat.12 این پردازنده، کاربر می تواند تا سرعت 600 Mbps دانلود و با استفاده از مودم Cat. 13 می تواند تا 150 Mbps به آپلود فایل های خود بپردازد.

همچنین این پردازنده اولین قدم سامسونگ برای استفاده از طراحی اختصاصی خویش در هسته های پردازنده اش است. به گفته سامسونگ، این پردازنده نسبت به اگزینوس 7420 تا 30 درصد بهبود در عملکرد کلی و تا 10 درصد هم بهبود در مصرف باطری به همراه دارد. اگزینوس 8890 سامسونگ می تواند با پشتیبانی از پردازش های ‌چندگانه نامتجانس تشدید شونده (enhancing heterogeneous multi-processing) باعث بهبود در کارایی و عملکرد 4 هسته اختصاصی سامسونگ و 4 هسته دیگرش یعنی هسته های ARM Cortex-A53 شود.

در مورد چیپست گرافیکی اگزینوس 8890 هم باید گفت که این پردازنده از آخرین چیپست گرافیکی  شرکت ARM یعنی Mali-T880 در قلب پردازش های گرافیکی خود استفاده می کند تا تجربه گیمینگ 3 بعدی و هدست های واقعیت مجازی را بهتر و روان تر کند.

سامسونگ قرار است تولید انبوه این پردازنده را از اواخر سال 2015 شروع کند که در نتیجه باید انتظار استفاده از این پردازنده را فقط در گوشی های اوایل 2016 داشت. Galaxy S7، Galaxy S7 edge و Galaxy Note 6 از جمله گوشی هایی هستند که انتظار می رود این پردازنده را در اختیار خود بگیرند.

نظرات خود را با ما در تکفارس در میان بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه