یک کودک 10 ساله Instagram را هک کرد

یک کودک 10 ساله Instagram را هک کرد

- دراخبار تکنولوژی
2
۰

Instagram تصویری از اهدای 7000یورو به کودک 10 ساله ای که موفق به هک کردن شبکه اجتماعی اینستاگرام شده را به اشتراک گذاشت.این کودک 10 ساله موفق به پیدا کردن یک نقص امنیتی شده و با کمی دستکاری توانست به مدیریت حذف کامنت های افراد دست یابد.

جنی (Jani) که در Helskini زندگی میکند،با پیدا کردن یک نقص امنیتی توانسته کامنت برخی افراد حذف کند.کمپانی اینستاگرام اعلام کرد که این نقص سریعا برطرف شده است اما به رسم توانمندی و ذکاوت این کودک،7000یور به این کودک که توانسته این مشکل را پیدا کند جایزه داده شد.

برای ثابت شدن اینکه Jani (که مطمئنا نام واقعی وی نمیباشد)واقعا توانسته تا این شبکه محبوب را هک کند یا خیر،مسئولان اینستاگرام برای آزمون یک کامنت در پیجی مشخص گذاشتند و از وی خواستند که آن کامنت را حذف کند.این عمل با اکانتی دیگر نیز پاسحی مثبت داشته است.Facebook نیز به عنوان مالک تمام و کمال Instagram پیشتر اعلام کرده بود،کسانی که موفق به هک و رخنه امنیتی به اینستاگرام شوند،جایزه ای درنظر گرفته است.تا این میزان آنها به امنیت اپلیکیشن خود مطمئن بودند.

متن به شرح زیر است:

ما کسانی که موفق به رخنه امنیتی به شبکه اینستاگرام شوند را شناسایی و به رسم تلاش هدیه ای ارسال میکنیم زیراکه باعث میشوند ما به نقص های خود پی برده،و آنها را بیش از پیش بهینه کنیم تا کاربران در امنیت باشند.

این مزایا در اختیار کسانی قرار میگیرد که در صورت وجود باگ یا نقص فنی/امنیتی که باعث ضربه و عدم امنیت در اینستاگرام شوند،آن مشکل را به فیس بوک گزارش دهد.

از سال 2011 که این موضوع اعلام گردیده تا کنون حول 3میلیون یورو به بیش از 800 افراد مختلف،برای رخنه و یافتن اشکالات فنی و امنیتی،هدیه داده شد.

Janiکودک 10 ساله ای که موفق به هک اینستاگرام شده بیش از دو سال به کد نویسی مشغول است و آرزوی پیوستن به شغل های امنیتی را دارد.وی در پاسخ به یک رسانه ایتالیایی گفت،من قصد دارم با این پول یک دوچرخه جدید و سیستم کامپیوتر قوی ای برای خودم و برادر دوقلویم بخرم.

Instagramیک شبکه اجتماعی بسیار موفق است که در سال 2013 آنلاین شد،که از آن زمان تا کنون توانسته بیش از 300میلیون کاربر را جلب کند.البته شرکت فیس بوک با مدیریت مارک زاکلبرگ،به پتانسیل موجود در این اپلیکیشن پی برد و پیش از سایر رقبا اقدام به خرید انیستاگرام کرد

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

Man Of Steel 2 ساخته میشود | سوپرمن زنده است

تا اونجایی که احتمالا خودتون هم متوجه شدید