احتمال کاهش تقاضا برای VR

احتمال کاهش تقاضا برای VR

- دراخبار تکنولوژی
7
۰

پبشبینی شده است که میزان محبوبیت دستگاه های VR در سال آینده افت شدیدی پیدا کند. در ادامه با تکفارس همراه باشید.

سال 2016 سالی بود که بسیاری از کمپانی های بزرگ قدم های جسورانه ای در دنیای واقعت مجازی برداشتند. با این که ممکن است کارشناسان استدلال کنند که این یک سرمایه گذاری مطمئن است،چرا که انظار می رود ارزش این صنعت در سال 2020 به 150 میلیارد دلار برسد، واقعت امروز و پیش بینی هایی که برای سال آینده شده، چیز دیگری می گویند.

نگرانی که بسیاری از ناظران بازار در آن شریک اند این است که، به علت قیمت بالای دستگاه های VR و کمبود محتوای متنوع استقبال از این تکنولوژی جدید در سال 2017 به اندازه ای که انتظار می رفت نباشد. این تردید ها با فروش بسیار کم دستگاه های Daydream View,  Oculus Rift ،Samsung Electronics’ Gear VR، PSVR Vive ، HTC’s Vive تقویت یافته.

در صورتی که بسیاریاز  غول های تجاری از غبیل گوگل، سامسونگ و یا سونی که  منابعی تقریبا بی پاین در اختیار دارند، با مشکلات چندان بزرگی مواجه نخواهند شد و می توانند صبر کنند تا اینکه این بازار نوپا به رونقی که برای آن  پیشبینی شده بود دست یابد، شرکت های دیگر مانند اچ پی ممکن است با یک بحران جدی در سال آینده مواجه شوند، چرا که سهم اچ پی در بازار جهانی گوشی در حال کاهش است و  Vive هنوز فروش چندانی نداشته است.

شرکت های کامپیوتر سازی Acer و Asustek نیز احتمالا سرنوشت مشابهی مانند اچ پی خواهند داشت. هر دوی این کمپانی ها سرمایه گذاری های سنگینی در VR و AR کرده اند و محصولات جدیدشان قرار است در سال آینده وارد بازا شوند.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

یک دستگاه جدید به شما اجازه می دهد که تلویزیون خود را به یک تبلت تبدیل کنید

 دستگاهی وارد بازار شده که با آن می