گلکسی S8 با پردازنده ی اگزینوس عملکرد بهتری از پردازنده ی اسنپدراگون در بخش گرافیکی دارد

گلکسی S8 با پردازنده ی اگزینوس عملکرد بهتری از پردازنده ی اسنپدراگون در بخش گرافیکی دارد

به نظر می رسد که سامسونگ گوشی و علی الخصوص پردازنده های خود را بهتر از دیگران می شناسد چرا که گوشی گلکسی اس 8 با پردازنده ی اختصاصی این شرکت یعنی گلکسی اس 8 عملکرد بسیار بهتری به نسبت پردازنده ی اسنپ دراگون شرکت کوالکام در بخش گرافیکی ارائه می کند. در ادامه ی این خبر و جزئیات آن با تک فارس همراه باشید!

گوشی های گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 + دو نسخه ی مختلف دارند. یکی از این گوشی ها یا بهتر بگوییم یک نسخه ی آن ها از پردازنده ی اختصاصی سامسونگ با نام اگزینوس 8895 استفاده می کند در حالی که دیگری از پردازنده ی شرکت کوالکام با نام اسنپ دراگون 835 بهره می برد. مدل هایی که با پردازنده ی اسنپ دراگون شرکت کوالکام ساخته می شوند در کشور هایی نظیر کانادا، ژاپن، چین و ایالات متحده آمریکا عرضه می شوند. بازار های دیگر در سطح جهان از نسخه های گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 + با پردازنده های اختصاصی سامسونگ یعنی اگزینوس 8895 استفاده خواهند کرد. هر دوی این پردازنده ها در بخش هایی نظیر ویژگی های مختلف، کاربرد و عملکرد بازده تقریبا یک سانی دارند.

پردازنده ی اگزینوس 8895 سامسونگ و پردازنده ی اسنپ دراگون 835 کوالکام بر طبق لیتوگرافی و معماری 10 نانومتری اختصاصی سامسونگ ساخته شده اند که از مودم هایی ال تی ای (LTE) ، بلوتوث نسل 5 و قابلیت های دیگری بهره مند هستند. گرچه بسیاری مشتاق بودند تا ببینند کدام پردازنده ی عملکرد بهتر و سریع تری را ارائه می کند که وب سایت جی اس ام آرنا تعدادی بنچمارک مختلف را بر روی این پردازنده ها انجام داده است که نتایج جالبی را نیز به همراه داشته است و نشان گر آن است که پردازنده ی اگزینوس 8895 عملکرد بهتری در زمینه ی کارت گرافیک و پردازش های گرافیکی دارد.

نسخه ی اگزینوس 8895 گلکسی اس 8 عملکرد سریع تری در بخش پردازنده ی مرکزی چند هسته ای در بنچمارک GeekBench داشت در حالی که پردازنده ی اسنپ دراگون 835 در بخش تک هسته ای عملکرد بهتری را ارائه کرد. البته جالب است به این نکته اشاره کنیم که هر دو نسخه ی گلکسی اس 8 ها با پردازنده ی اگزینوس 8895 به نسبت نسخه ی اسنپ دراگونی گوشی گلکسی اس 7 در بخش تک هسته ای عملکرد ضعیف تری ارائه کردند که جای تعجب دارد. نسخه های اگزینوس 8895 گلکسی های جدید سامسونگ در اکثر بخش ها عملکرد بهتری از پردازنده ی اسنپ دراگون کوالکام داشتند.

پردازنده ی گرافیکی اگزینوس 8895 که مالی جی 71 ام پی 20 نام دارد به نظر قوی تر از پردازنده ی آدرنو 540 استفاده شده در پردازنده ی اسنپ دراگون 835 است. نسخه ی با پردازنده ی اگزینوس گلکسی اس 8 تقریباً در تمامی بخش های تست بنپمارک GeekBench عملکرد بهتری از پردازنده ی اسنپ دراگون 835 ارائه کرد. این پردازنده همچنین در بنچ مارک هایی نظیر Basemaek X و Basemaek E S 3.1 نیز عملکرد بهتری ارائه کرد.

نظر شما درباره ی این خبر چیست!؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نقد و بررسی Nokia 6

حدس بزنید که چه شرکتی به بازار برگشته