سامسونگ و کوالکام ساخت پردازنده ی گلکسی S9 را شروع کرده اند

سامسونگ و کوالکام ساخت پردازنده ی گلکسی S9 را شروع کرده اند

چند روزی از عرضه ی گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 + در بازار نمی گذرد اما به نظر سامسونگ از الان به فکر نسل بعدی این گوشی ها و علی الخصوص پردازنده های آن است. در ادامه ی این خبر و جزئیات آن با تک فارس همراه باشید!

4 روز پیش بود که گلکسی اس 8 رسماً در بازار کره ی جنوبی عرضه شد و حال یک گزارش جدید اعلام می دارد که سامسونگ و کوالکام کار بر روی پردازنده ی نسل بعدی گلکسی اس ها یعنی گلکسی اس 9 را همین حالا شروع کرده اند.

با توجه به اینکه پردازنده ی حال حاضر گلکسی اس 8 با نام اسنپ دراگون 835 شناخته می شود، احتمال زیاد پردازنده ی نسل بعدی این گوشی ها با نام اسنپ دراگون 845 شناخته خواهد شد. گفته می شود که هنگامی که کارهای تحقیقاتی و مراحل اولیه ی ساخت این پردازنده تکمیل شود یا خود شرکت سامسونگ و یا کمپانی تایوانی تی اس ام سی مسئولیت تولید انبوه این پردازنده ها را به عهده خواهند گرفت.

اسنپ دراگون 835 توسط سامسونگ و تکنولوژی انحصاری این شرکت یعنی 10 نانومتری ساخته شده است. این طراحی و ساخت قول 27 درصد قدرت بیشتر و عملکرد بهتر و هم چنین 30 درصد ذخیره و صرفه جویی انرژی بیشتری را نسبت به نسل قبلی یعنی پردازنده های 14 نانومتری بدهد. اسنپ دراگون 845 قطعا قدرت بیشتر و مصرف انرژی بهتری را ارائه می کند اما هنوز زود است تا درباره ی آن حدس بزنیم.

سامسونگ به تازگی نسل دوم پردازنده های 10 نانومتری خود را معرفی کرده است که قول عملکرد بهتر 10 درصدی در عملکرد و 15 درصد عملکرد بهتر در صرفه جویی مصرف انرژی را به نسبت نسل اول این پردازنده های 10 نانومتری داده است.

نظر شما درباره ی این خبر چیست!؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نقد و بررسی Nokia 6

حدس بزنید که چه شرکتی به بازار برگشته