شاید Qualcomm دو پردازنده دیگر را هم در تاریخ نهم مِه معرفی کند

شاید Qualcomm دو پردازنده دیگر را هم در تاریخ نهم مِه معرفی کند

- دراخبار تکنولوژی
6
۰

شاید Qualcomm دو پردازنده دیگر را هم در تاریخ نهم مِه معرفی کند! با ادامه خبر همراه تک فارس باشید.

امروز در توییتر Roland Quandt که یک لو دهنده معروف اخبار تکنولوژی است اعلام کرد که کوال کام به جز اسنپ دراگون 660 SoC که در تاریخ نهم مِه از آن رونمایی خواهد کرد (در مورد آن بیشتر بخوانید) قرار است دو پردازنده دیگر را هم معرفی کند و این مسئله سر و صدای زیادی به پا کرده است. احتمال دارد که این دو پردازنده اسنپ دراگون 630 و اسنپ دراگون 635 باشند، که در  اصل نسل جدید پردازنده میان رده ای اسنپ دراگون 625 خواهند بود. این پردازنده 14 نانومتری 8 هسته ARM Cortex A53 دارد که بر روی 2 گیگاهرتز کلاک شده اند و پردازنده گرافیکی آدرنو 506 نیز در کنار آن قرار دارد.

اگر بخواهیم بر اساس شنیده ها قضاوت کنیم، اسنپ دراگون 630 و 635 هم طراحی مشابهی خواهند داشت ولی با این تفاوت که سرعت آن ها بر روی 2.5 گیگاهرتز کلاک خواهد شد و احتمالاً به شکل مدرن تری توسعه یابند (مثلاً به شکل 10 نانومتری). این باعث صرفه جویی در مصرف باتری می شود. رم آن نیز LPDDR3 RAM خواهد بود، پس یعنی خبری از رم های LPDDR4 RAM نخواهد بود که البته ایراد چندانی هم ندارد به عنوان یک تراشه میان رده ای، چرا که همان نسل گذشته رم ها هم به میزان کافی کم مصرف و سریع هستند.

به طور کلی، اگر همین بهبودها را در نظر بگیریم باز هم خبر خیلی خاص و ویژه ای در راه نیست. ولی به هر حال خوب است که کوال کام هنوز هم تراشه های میان رده ای خود را به روز نگه می دارد. از ظاهر این پردازنده ها پیداست که به خاطر مصرف کم و سرعت بالا و ویژگی هایی چون پخش فیلم های 4K بسیار به مذاق طرفداران خوش خواهند آمد. هرچقدر هم گوشی های مقرون به صرفه بیشتری با این پردازنده های جدید به بازار عرضه شود، برای مشتریان بهتر خواهد بود.

به هر حال چیزی تا نهم مِه باقی نمانده و شما را در جریان اخبار تکمیلی قرار خواهیم داد.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

سامسونگ رسماً Galaxy J7+ را معرفی کرد

سامسونگ رسماً Galaxy J7+ را معرفی کرد! با