تثبیت تعرفه‌های اینترنت تا اطلاع ثانوی

  • توسط کسری نراقی
  • ۰۹/۱۰/۱۳۹۱
  • ۲

تثبیت تعرفه‌های اینترنت تا اطلاع ثانوی

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تا زمان ابلاغ رسمی مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات هیچ تغییری در قیمت اینترنت مجاز نیست و تا اطلاع ثانوی تعرفه‌های اینترنت بدون تغییر خواهد بود.

حسن رضوانی اظهار داشت: مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در خصوص افزایش 50 درصدی تعرفه پهنای باند شرکت زیرساخت هنوز اعمال نشده است.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: این مصوبه به دلیل اعمال برخی اصلاحات و تغییرات احتمالی هنوز ابلاغ نشده و از این رو تا ابلاغ مصوبه نباید هیچ تغییری در قیمت اینترنت ایجاد شود.

معاون رگولاتوری تاکید کرد: هم‌اکنون مانند گذشته قیمت هر STM1 اینترنت حدود 37 میلیون تومان توسط شرکت ارتباطات زیرساخت به شرکت‌های اینترنتی فروخته شود و تا اطلاع رسمی هر تغییر تعرفه غیر مجاز است.

گفتنی است، در اواخر آذرماه سال جاری و در اسنای برگزاری نمایشگاه الکامپ، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با توجیه قطع ارز مرجع اینترنت شرکت زیرساخت و در نتیجه افزایش هزینه‌های این شرکت در تامین اینترنت کشور، مصوبه‌ای را برای افزایش حداکثر 50 درصدی قیمت اینترنت شرکت زیرساخت مصوب کرد.

این تصمیم به سرعت با اعتراض و شکایت تمام فعالان اینترنتی کشور رو به رو شد و برخی هشدار دادند این تصمیم علاوه بر تاثیر بر اقتصاد شرکت‌های اینترنتی به ویژه شرکت‌های کوچک و متوسط،‌ قیمت اینترنت کاربر نهایی را نیز تا 50 درصد افزایش خواهد یافت؛ در نهایت این نظرات سبب شد مسئولان رگولاتوری نگاه دوباره‌‌ای به این مصوبه داشته باشند.

قبلی «
بعدی »

۲ دیدگاه‌ها

  1. مرسی برای خبر
    ببخشید میشه بگید STM1 چیه

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس