رئیس کمپانی سامسونگ 45 امین فرد ثروتمند جهان شد

رئیس کمپانی سامسونگ 45 امین فرد ثروتمند جهان شد

- درکمپانی های بزرگ
4
۰

گزارش های جدید حاکی از آن است که آقای لی کون-هی، رئیس گروه سامسونگ، تبدیل به 45امین فرد ثروتمند جهان شده است، این اتفاق پس از پست کردن درآمد های کمپانی پیش بینی شده در هفته ی گذشته به وقوع پیوست. انتظار می رود غول تکنولوژی کره برای اولین بار درآمد بیشتری نسبت به همتایش یعنی اپل داشته باشد.

با استناد به Bloomberg، آقای لی ارزشی حدود 18.5 میلیارد دلار دارد که همین رقم در امسال شاهد 44 درصد رشد بوده است! وی در سامسونگ الکترونیکس سهامی به ارزش 12.6 میلیارد دلار دارد و همچنین سهم قابل توجهی از Samsung C&T و بیمه ی عمر سامسونگ را نیز دارا است. او پس از یک حمله ی قلبی در می سال 2014 در بیمارستان بستری شده است. جالب اینجا است که لی تا مارس 2017 عنوان 68امین فرد ثروتمند جهان را یدک می کشید! سامسونگ بزرگترین تجارت خانوادگی ای است که در حال حاضر در کره ی جنوبی وجود دارد (که البته به آن در کره ای چایبول نیز می گویند)

درآمد های سامسونگ در یک چهارم زمانی گذشته به لطف گوشی های هوشمند قوی، پنل های صفحه نمایش و صنعت نیمه رسانایش رشد چشمگیری داشت. پس از فاجعه ی گلکسی نوت 7 در سال گذشته، تصمیم به بزرگتر شدن حوزه ی کاری خود گرفت تا فقط بر تجارت گوشی های هوشمند متکی نباشد. تنها پسر و وارث لی جائه یونگ با ارزش 7.2 میلیارد دلار در لیست ثروتمندان فوربس از رتبه ی 239ام به پله ی 199ام صعود کرده است ولی با این حال او درگیر دادگاه های فساد است که شامل رئیس جمهور قبلی کره ی جنوبی یعنی پارک گن-های می شود.

جائه یونگ جانشین رئیس در شرکت سامسونگ الکترونیکس است و از زمانی که پدرش بستری شده در حال اداره کردن شرکت است. این پدر و پسر به ترتیب اولین و دومین فرد ثروتمند کره ی جنوبی به شمار می روند. در حال حاضر بیل گیتس بنیان گذار مایکروسافت با ارزش 89.4 میلیارد دلار ثروتمند ترین فرد جهان است و جف بیزوس، رئیس شرکت بزرگ آمازون با ارزش 83.9 میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار گرفته است.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

Blockchain و خطوط هوایی

خطوط هوایی بالاخره ارزش Blockchain را درک کرده