حضور Snapdragon 845 در مدارک مربوط به شکایت کوالکام از اپل

حضور Snapdragon 845 در مدارک مربوط به شکایت کوالکام از اپل

- دراخبار تکنولوژی
4
۰

کوالکام هنوز چیپ ست اسنپ دراگون ۸۴۵ خود را رونمایی و عرضه نکرده است، اما در مدارک مربوط به دعوای حقوقی این شرکت با اپل اسم این چیپ ست به چشم می‌خورد. 

اوایل سال میلادی جاری، شایعه هایی در فضای مجازی پخش شد که مضمون آنها حاکی از آن بود که چیپ ست اسنپ دراگون ۸۴۵  پرچم دار بعدی کوالکام خواهد شد.همچنین گفته شد که در ساخت این چیپ ست از تکنولوژی ۷ نانو متری استفاده شده که عملکرد آن را ۲۵ تا ۳۵ درصد نسبت به چیپست اسنپ دراگون ۸۳۵ افزایش می‌دهد. اما این شایعه از زمانی که مشخص شد که تکنولوژی ۷ نانو متری این شرکت برای تولید انبوه سال آینده آمده نخواهد بود نا معتبر تلقی می‌شود.

گفته می‌شود سامسونگ گلکسی اس ۹ اولین دستگاهی است که از چیپ ست اسنپ دراگون ۸۴۵ استفاده می‌کند، همچنین شرکت  ال جی در می گذشته  گفت که  این چیپ ست را در پرچم دار سال ۲۰۱۸ خود تعبیه می‌کند. امسال ال جی مجبور شد  از چیپ ست اسنپ دراگون ۸۲۱ سال ۲۰۱۶ در ال جی جی۶ استفاده کند چرا که سامسونگ اولین چیپ ست های اسنپ دراگون ۸۳۵ را در  گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس تعبیه کرد.
در حالی که هنوز چیپ ست اسنپ دراگون ۸۴۵ هنوز به صورت رسمی رونمایی نشده، اما این چیپ ست توانست خود را در مدارکی که کوالکام برای شکایت خود علیه اپل در کمسیون تجارت بین الملل ایالات متحده ارایه کرده نشان دهد. چندی پیش این شرکت بزرگ سازنده تراشه از دادگاه درخواست کرد  تا واردات گوشی های آیفون به آمریکا ممنوع و متوقف شود. در قسمتی از مدارک، کوالکام لیستی از پتنت های چیپ ست ها  را تهیه کرده که شامل SDM845 نیز می‌شود که مشخصا همان اسنپ دراگون ۸۴۵ است.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

لنوو تصورتان را از یک گوشی بدون لبه تغییر خواهد داد

اوایل این هفته، ما تیزر جدیدی از لنوو