مقایسه اندروید 8 با نسخه قبلی

مقایسه اندروید 8 با نسخه قبلی

اندروید O  در حال حاضر به صورت رسمی منتشر شده است و رفته رفته وارد دستگاه ها شده و مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی های ظاهری این نسخه جدید از اندروید باعث ایجاد تفاوت هایی با نسخه قبلی آن یعنی اندروید نوقا ایجاد کرده است.

در این مطلب از وبسایت تکفارس قصد معرفی تفاوت ها بین این 2 نسخه را داریم. با ما همراه باشید.

همان طور که در مقالات قبلی به بررسی امکانات جدید اندروید O  پرداختیم ، گفتیم که اکثر تغییرات در این نسخه از اندروید مربوط به سیستم و جدا از سیستم ظاهری اندروید هستند. برای بهتر جلوه کردن تغییرات ظاهری در اندروید 8.0 ، بصورت عکس و اسکرین شات از صفحه ی این دو نسخه از اندروید ، به بررسی آن ها می پردازیم.

یکی از تفاوت هایی که در مقایسه با اندروید نوقا به چشم میخورد ، طریقه کار کردن و تغییرات جزئی در لمس صفحه نمایش خواهد بود. ممکن است باز هم چنین تغییری بزرگ به نظر نرسد اما به طور کل باید خوب و بد را با هم قبول کرد. مطمئنا وجود تغییراتی که با چشم دیده نمی شوند و به ظاهر مربوط نمی شوند ، دلیلی بر بی اهمیت بودن این نسخه از اندروید نیست !

در ادامه نیز با تعدادی اسکرین شات از این 2 نسخه همراه ما باشید.

تمام اسکرین شات های سمت چب مربوط به اندروید 8 و تمامی اسکرین شات های سمت راست مربوط به نسخه قبلی آن، اندروید نوقا، می باشند.

در تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که در نسخه 8 از اندروید می توانید با Google Assistance  که همان سرویس کمک رسانی گوگل به کاربر است ، چت کنید.

تصویر زیر نیز مربوط به صفحه آیکون ها و منوی نرمافزار ها می باشد. همانطور که میبینید ، تفاوتی در این قسمت بین این 2 اندروید وجود ندارد.

در تصویر پایین ، منوی نوتیفیکیشن ها و تنظیمات سریع را مشاهده خواهید کرد که بر خلاف اندروید نوقا ، دیگر از پس زمینه تاریک استفاده نشده است. اندروید 8 در این قسمت کاملا بر خلاف اندروید نوقا است.

تصویر بعدی مربوط به منوی تنظیمات اصلی می شودوهمانطور که در این تصویر مشاهده می کنید ، تنظیمات بصورت گروهی دسته بندی شده اند.

نمایشگدر میزان حافظه نیز دچار تغییرات ظاهری بهتری شده است.لازم به ذکر است که اطلاعات نمایش داده شده در هر دو نسخه یکسان می باشند.

همانند نمایش وضعیت حافظه ، منوی نمایشگر وضعیت باتری نیز از شکل ظاهری بهتری بهره می برد به صورتی که با یک نگاه ، اطلاعات بهتری در دسترس کاربر قرار می دهد.

هنگام  استفاده از دوربین اندروید 8 ، تنها تغییری که متوجه آن می شوید ، وجود یک دکمه است که شما را سریعا به حالت فیلم برداری می برد. و این تنها دگرگونی دوربین در این نسخه از اندروید است و بقیه امکانات کاملا شبیه به هم می باشند.

نکته قبلی در مورد حالت عکس برداری نیز صدق می کند. دکمه ای تعبیه شده است که لمس کردن آن شما را سریعت به حالت عکس برداری می برد.

0

ارسال یک دیدگاه