قابلیت SOS سیستم عامل iOS 11 چیزی بیشتر از یک پیام کمک ساده است

قابلیت SOS سیستم عامل iOS 11 چیزی بیشتر از یک پیام کمک ساده است

اگر صاحب یکی از مدل های آیفون هستید و ورژن سیستم عامل دستگاه خود را به iOS 11 ارتقا داده اید این خبر برای شماست.

موقعیتی را تصور کنید که در شرایط اضطراری قرار گرفته اید و باید سریعا برای کمک تماس بگیرید، در Ios 11 این امکان فراهم شده است. با استفاده از نرم افزار Emergency SOS در شرایط اضطراری، زمانی که به کمک نیاز دارید این نرم افزار به کمک شما می‌آید تنهاکاری که باید انجام دهید این است که 5 بار پشت سر هم دکمه پاور را فشار دهید و این نرم افزار با  سرویس های کمک محلی و یا مخاطبینتان تماس می‌گیرد.

اطلاعات پزشکی، مخاطبین اضطراری و SOS

برای اینکه امکانات SOS را شخصی سازی کنید به بخش Settinge> Emergency SOS بروید. حالا می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی به عنوان مخاطبین اضطراری باشند و همچنین می‌توانید تماس اتوماتیک را نیز فعال کنید.

هر مخاطب اضطراری که در این قسمت لیست قرار گرفته توسط شما در اپلیکیشن Health اپل ثبت شده است. اگر می‌خواهید که این افراد را از این لیست خارج کنید ویا افرادی را به آن اضافه کنید باید از این اپلیکیشن استفاده کنید.

امکان فعالسازی تماس اتوماتیک به صورت اتفاقی کاملا محتمل است! تنها کاری که برای استفاده از این ویژگی باید انجام دهید این است که 5 بار به صورت پشت سر هم دکمه پاور را فشار دهید تا تماس برقرار شود، لازم به ذکر است که هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد که در جیب شما این ویژگی کار نکند! پیشنهاد می‌کنیم تا گزینه صدای شمارش معکوس را فعال کنید تا در صورت نیاز بتوانید تماس را کنسل کنید. این گزینه به این صورت کار می‌کند که زمانی که ویژگی SOS فعال شد هشداری 3 ثانیه برای شما پخش می‌شود تا به شما فرصت کنسل کردن تماس را در صورت نیاز بدهد

بدون فعال کردن امکان برقراری اتوماتیک تماس ضروری، شما باید یک نوار را بکشید تا بتوانید تماس بگیرید.

معایب و مزایای تاچ آیدی

یکی دیگر از تغییراتی که اپل درbeta Ios 11 به ویژگی SOS اضافه کرد این است که وقتی فعال شد، آیفون تاچ آیدی را غیر فعال می‌کند و شما باید برای فعال سازی دوباره آن پسورد خود را وارد کنید.

چرا این موضوع مهم است؟ زمانی که با مردان قانون به مشکل برخوردید، آنها نمی‌توانند شما را مجبور به بازگویی پسورد یا پین کد کنند. اما آنها می توانند شما را مجبور به استفاده از اثر انگشت برای دسترسی به گوشیتان کنند.

چگونه به دیگران کمک کنیم؟

اگر در شرایطی قرارگرفتید که فردی نیازمند کمک بود و گوشی آیفون داشت، می‌توانید دکمه پاور را فشار دهید تا از امکانات SOS استفاده کنید و دکمه آیدی پزشکی را به سمت راست بکشید. شما از قبل برای کمک تماس گرفتید اما با استفاده از این ویژگی می‌توانید مخاطبین اضطراری فردا را پیدا کنید و به آنها اطلاع دهید که چه اتفاقی افتاده است.

1+

ارسال یک دیدگاه