شرکت AMD از ارزان‌ترین پردازنده Threadripper خود رونمایی کرد

شرکت AMD از ارزان‌ترین پردازنده Threadripper خود رونمایی کرد

به نظر می آید که اینتل (Intel) و ای ام دی (AMD) بار دیگر نهایت تلاش خود را به کار گرفته اند تا ببینند چند هسته را می توانند داخل یک پردازنده جا بدهند و این خبر بی شک برای دارندگان رایانه های شخصی بسیار خوب است. در ادامه این خبر و جزئیات آن با تک فارس همراه باشید!

بی شک افراد حرفه ای مشکلی با پرداخت مبالغی بالاتر از 1000 و حتی 2000 دلار برای پردازنده های 16 و یا حتی 18 هسته ای خود ندارند در حالی که کسانی که بودجه های محدودترین دارند گزینه های نسبتاً کم تری در اختیار دارند. امروز شرکت ای ام دی از جدیدترین و البته ارزان ترین پردازنده سری رایزن با نام Ryzen 7 1900X رونمایی کرد که تنها 549 دلار قیمت دارد. این پردازنده تنها 8 هسته دارد. در مقام مقایسه باید گفت که پردازنده 12 هسته ای ثردریپر که اخیراً معرفی شده است قیمتی 799 دلاری دارد در حالی که مدل های 16 هسته ای قیمتی تا 999 دلار نیز خواهند داشت.

ثردریپر 1900 اکس فرکانس کاری بین 3.8 تا 4 گیگاهرتز خواهد داشت و البته کاملاً توانایی انجام هر گونه اورکلاک بر روی آن را خواهید داشت. این پردازنده حدود 50 دلار از دیگر پردازنده 8 هسته ای ام دی یعنی رایزن 7 1800 اکس گران تر است اما قابلیت های بیشتری را نیز برای مشتری به همراه خواهد داشت. برای مثال این پردازنده از حافظه های رم 4 کاناله دی دی آر(DDR) 4 پشتیبانی خواهد کرد. نظر شما درباره این خبر چیست!؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

0

ارسال یک دیدگاه