FaceID آیفون X فقط یک صورت را شناسایی می‌کند

اخبار ، موبایل و تبلت ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳

FaceID جدید که برای iPhone X معرفی شده فقط از یک صورت پشتیبانی می کند. پس نمی توان به راحتی آن را با دوستان یا اعضای خانواده به اشتراک گذاشت. در مقابل آن TouchID که در آیفون های چند سال اخیر استفاده شد تا ۵ اثر انگشت را پشتیبانی می کرد که استفاده دیگر افراد دلخواه از آن را آسان می کرد.

آنچه که در این باره گفته شده این است که: ” محدودیت های همراه با FaceID ممکن است بر مردم تاثیر گذار باشد. برخلاف TouchID که اجازه ثبت ۵ اثر انگشت متفاوت را می داد FaceID در حال حاضر فقط برای یک چهره قابل کار کردن است. پس خبری از اشتراک گذاری با دوستان، آشنایان و همکار هایتان نیست.”

در نظر داشته باشید که کمپانی اپل حسگر اثر انگشت خود را کاملا در این مدل حذف کرده و کاملا بر FaceID خود متمرکز شده است. این کمپانی گفته که احتمال باز شدن قفل توسط یک فرد رندوم یک در میلیون است. این در حالی است که این احتمال در TouchID یک در ۵۰۰۰۰ است. البته این احتمال در بین فامیل ها و دو قلو ها و در کل افرادی با صورت مشابه کم تر می شود.

هنوز مانده است تا ببینیم که FaceID در زندگی عادی چگونه عملکردی دارد. بر استیج معرفی آن FaceID نتوانست با اسکن صورت Craig Federighi گوشی را در بار اول باز کند، ولی معلوم نشد که این به خاطر عدم شناسایی صورت او بود یا مشکلات دیگری پیش آمده بودند.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید