بنیان گذار WhatsApp در صدد رها کردن آن برای تاسیس یک موسسه است

بنیان گذار WhatsApp در صدد رها کردن آن برای تاسیس یک موسسه است

- دراخبار تکنولوژی

چند روز پیش  بنیان گذار WhatsApp ، Brian Acton،  در یک پست فیس بوک اعلام کرد که قصد دارد تا کمپانی را رها کند. Acton به همراهی رییس کنونی واتس اپ ، Jan Koum ، در سال ۲۰۰۹ این کمپانی را بنا نهاد.در این پست او اعلام کرد که قرار است که تمرکز خود را بر یک پروژه  بدون سود در زمینه تکنولوژی و ارتباطات می گذارد.

Acton که فارق التحصیل دانشگاه استنفورد است با Koum در دوره ای که تا سال ۲۰۰۷ در یاهو کار می کرد آشنا شد و بدین تریتب هر دوی آن ها برای ایجاد کمپانی خود استعفا دادند.

واتس اپ با شروعی کوچک در سرویس پیام دهی کار خود را شروع کرد و به دلیل استفاده آسان، سریع و زیبا بودن سیستم کاربری خود و هم چنین استفاده از اینترنت به جای شارژ سیم کارت ها برای فرستادن پیام به سرعت کاربر ها را به خود جذب کرد. این خصوصیات باعث شدند تا این app در کشور هایی که SMS گران قیمت دارند مشهور شود.

در فوریه ۲۰۱۴ فیس بوک اعلام کرد که واتس اپ را به قیمت ۱۹ بیلیون دلار خریداری کرده است. سهم Acton از این معامله ۶٫۵بیلیون دلار بود. از آن موقع تاکنون قابلیت های زیادی مانند تماس صوتی، قابلیت Status ، رمز گذاری بر چت ها و WhatsApp Web به آن اضافه شده اند. در همین سال هم اعلام شد که این سرویس پیام رسانی بیش از ۱ بیلیون کاربران روزانه دارد.

در ادامه باید ذکر شود که نه Facebook و نه  WhatsApp بیانیه ای در مورد جدایی Acton نداده اند.

0

ارسال یک دیدگاه