هکر ها امسال احتمالا از ۱٫۶۵ میلیون کامپوتر هک شده برای ماین کردن Cryptocurrency استفاده می‌کنند

هکر ها امسال احتمالا از ۱٫۶۵ میلیون کامپوتر هک شده برای ماین کردن Cryptocurrency استفاده می‌کنند

- دراخبار تکنولوژی

زود وارد شدن به موضوع cryptocurrency می تواند حرکتی سودمند برای میلیون ها نفر باشد. کریپتوکارنسی یک نوعی از پول دیجیتال است که به گونه‌ای طراحی شده که در بسیاری از موارد امن و ناشناس باشد. در واقع یک ارز مربوط به اینترنت است که از رمزنگاری، فرآیند تبدیل اطلاعات قابل خواندن به یک کد تقریبا غیر قابل تشخیص برای ردیابی خرید و انتقال استفاده می‌کند. متاسفانه، این ارز غیر قابل کنترل، مکانی امن برای افرادی که در فعالیت های خلاف دست دارند، می سازد. فعالیت هایی مانند قاچاق مواد به صورت آنلاین، رشوه گیری و…

با این حال، موج جدیدی از مردم با اهداف مخرب در حال ظهور هستند که کارشان نگه داشتن هر مقداری از تلاش های شما برای ماین کردن می باشد؛ زمانی که شما همواره در حال پرداخت برای سخت افزار قوی و همچنین البته، قبض های الکترونیکی هستید. کریپتوکارنسی قطعا سرمایه گذاری سودآوری می باشد، ولی باز کردن در به سوی فعالیت های خلاف را به همراه دارد.

برای مثال، بر اساس آمار منتشر شده توسط آزمایشگاه Kaspersky، سال ۲۰۱۷ احتمال پیشی گرفتن از سال ۲۰۱۶ را در تعداد کامپیوتر های آلوده شده به بد افزاری که نرم افزار ماین کردن را نصب می کند، دارد.

طبق آخرین ارقام، ۱٫۶۵ میلیون دستگاه آلوده شده وجود دارد؛ به این معنی که هکر ها احتمالا می توانند تقریبا همه چیزی را که شما در حال ماین کردن در جیب های آن ها هستید،‌برای استفاده های آینده شان نگه دارند.

در سال ۲۰۱۶، تعداد کل کامپیوتر های آلوده شده به ۱٫۸ میلیون رسید؛ که نه تنها شامل کامپیوتر های خانگی بود، بلکه دستگاه های شرکت ها و سرور ها را نیز در بر داشت.

Anton Ivanov، کارشناس امنیت Kaspersky، به Motherboard ایمیلی حاوی متن زیر زیر ارسال کرد:

«تاثیر اصلی بر یک کامپیوتر شخصی یا زیرساخت های سازمانی، کاهش عملکرد سیستم است. همچنین بعضی افرادی که ماین می کنند، احتمال دارد که ماژول هایی را از زیرساخت threat actor (عامل خطر برای امنیت) دانلود کنند. این ماژول ها می توانند حاوی دیگر بدافزار ها مانند تروجان ها (بدافزاری که خود را به شکل نرم افزاری مجاز در می آورد) باشند.»

محبوب ترین کریپتوکارنسی ها که توسط بدافزار ماین شدند، Zcash و Monero هستند. شاید فکر کنید که چرا تلاشی برای هک Bitcoin صورت نگرفته؟‌ خب شاید به خاطر سختی این کار می باشد.

فضای ماین کردن Bitcoin به مزرعه های سرور در چین منحصر شده اند؛ پس واضح است که ارز های با سوددهی کمتر نسبت به Zcash و Monero در نهایت نتیجه بهتری خواهند داد.

فقط محض اطلاعتان، اگر کامپیوترتان کند شد یا اگر قبض های الکترونیکی زیادی دریافت می کنید، احتمال این موضوع وجود دارد که نرم افزار ماین مخفیانه ای توسط هکر ها در دستگاهتان کاشته شده.

اگر چیزی برای اضافه کردن دارید، لطفا نظرتان را با ما در میان بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه