پشتیبانی سه ساله گوگل از Google Pixel 2 و Pixel 2 XL

پشتیبانی سه ساله گوگل از Google Pixel 2 و Pixel 2 XL

اسمارت فون های Google Pixel 2 و Google Pixel XL تا چندی بعد قرار است منتشر شوند و طرفداران آن ها همچنان چشم انتظار هستند. گوگل هم اعلام کرد که برای آن ها برنامه ای ۳ ساله دارد که در طی این مدت انواع و اقسام آپدیت های سیستم عاملی و امنیتی را برای آن ها به عرضه می کند.

برای نسل اول گوشی های Pixel که در ۲۰۱۶ معرفی شد گوگل قول دو سال آپدیت های سیستم عامل و سه سال آپدیت های امنیتی را داده بود. این موضوع پیشرفتی برای گوگل در زمینه پشتیبانی گوشی های خود محسوب می شود ولی باید در  نظر داشت که پس از سه سال دیگر برای این گوشی ها آپدیت های سیستم عاملی ارائه نمی شود. با وجود این پیشرفت ها گوگل همچنان در مقام دوم قرار دارد و پیشتاز میدان اپل مانده است. اپل تاکنون برای گوشی های خود تاریخ انقضا آپدیت نگذاشته و میبینیم که گوشی های ۴ سال پیش خود همچنان جدید ترین آپدیت OS موجود را دریافت می کنند.

ممکن است این وعده سه ساله گوگل با Project Treble مربوط باشد. Project Treble قرار است در آخرین ورژن سیستم عامل اندروید یعنی Android O قرار گیرد و کار با اندروید را راحت تر و باگ ها و مشکلات آن را برطرف کند و حتی هزینه های تولیدکنندگان را هم کاهش دهد. شاید در طولانی مدت گوگل بتواند برنده این میدان شود.

نظر شما چیست؟

0

ارسال یک دیدگاه