انتشار نسخه پیش نمایش مرورگر Edge بر روی اندروید و iOS

  • توسط رضا دشتی نژاد
  • ۱۴/۰۷/۱۳۹۶
  • ۰

شرکت مایکروسافت قصد دارد در آینده نزدیک مرورگر اختصاصی ویندوز ۱۰ موسوم به Edge را بر روی تلفن های همراه اندرویدی و iOS نیز ارائه کند. این شرکت برنامه های آزمایشی عرضه این مرورگر را بر روی گوشی های هوشمند آغاز کرده است.

مهم ترین ویژگی نسخه تلفن های همراه Edge بر روی iOS و اندروید امکان ادامه مرور صفحه هایی است که توسط رایانه آن ها را مرور کرده اید. به این ترتیب مرورگر Edge فضایی یکپارچه را در اختیار کاربران رایانه های شخصی و تلفن های همراه قرار خواهد داد که می توانید در آن کارهای خود را به راحتی پیگیری نمائید.

نسخه همراه این مرورگر همچنین از bookmark ها، تاریخچه یا history و همچنین reading lists های نسخه رایانه های شخصی استفاده خواهد کرد. دیگر ویژگی قابل ذکر Edge بر روی تلفن های همراه قابلیت Reading View است که صرفاً بر روی محتوای متنی و تصاویر مرتبط با آن صفحات تمرکز خواهد کرد و لینک های اضافی، تبلیغات و سایر مواردی که ممکن است باعث عدم تمرکز کاربر شود را حذف خواهد کرد. البته متأسفانه بر خلاف مرورگر Chrome، مرورگر مایکروسافت فعلاً نمی تواند tab ها را یکپارچه نماید.

مرورگر Edge بر روی ویندوز ۱۰ نسبت به سایر مرورگرها مانند Chrome و Firefox از مزایای اندکی برخوردار است. محیط کاربری این مرورگر از سایر مرورگرها ساده تر است و عملکرد بهتری در صفحاتی که با HTML5 ایجاد شده اند از خود نشان می دهد و البته مهم تر از آن در مصرف شارژ باتری لپ تاپ نیز بسیار بهینه است. از سوی دیگر افزونه های خاص این مرورگر بر روی ویندوز ۱۰ بسیار جذاب هستند و به دلیل آن که این مرورگر توسط مایکروسافت توسعه داده شده است با هسته مرکزی ویندوز و درایورها هماهنگی بیشتری دارد که می توانید تأثیر آن را در مواردی نظیر قابلیت چند لمسی trackpad برای زوم صفحات مشاهده کنید. البته مشخص نیست چه تعدادی از این ویژگی ها بر روی نسخه تلفن های همراه این مرورگر نیز ارائه خواهند شد.

در نهایت باید گفت چنانچه می خواهید از نسخه پیش نمایش این مرورگر بر روی تلفن های همراه خود استفاده کنید باید در برنامه رایگان Windows Insider مایکروسافت ثبت نام کنید.

0
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

برنامه ها

تلگرام تکفارس